De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft op woensdag 21 mei meerdere projecten gelanceerd die gericht zijn op innovatie en ontwikkeling binnen het hoger onderwijs. President Chan Santokhi had de eer om de officiële lancering op de universiteitscampus te verrichten.
ADVERTENTIE
De nieuwe initiatieven zijn niet alleen bedoeld voor de universiteit zelf, maar maken deel uit van een bredere samenwerking met alle hogeronderwijsinstellingen in Suriname. Deze samenwerking biedt studenten de kans om op innovatieve wijze aan hun studie te werken, wat moet bijdragen aan betere leerresultaten binnen zowel het academisch als het hoger beroepsonderwijs.
Tijdens de lancering ontving de universiteit 70 computers en drie interactieve whiteboards. Daarnaast werd het educatielaboratorium heropend en ondergingen de computerfaciliteiten op de campus een grondige upgrade. Ook het wifinetwerk is vernieuwd om een stabielere en bredere internetdekking over de gehele campus mogelijk te maken.
Het oude netwerk was inmiddels zes tot zeven jaar oud en aan vervanging toe. Met steun van Telesur is de internetbandbreedte verhoogd. Voor de uitbreiding van het netwerk werkten ook Huawei, e-Gov en het bedrijf Bico mee. De overheid heeft nieuwe apparatuur aangeschaft, waaronder access points en centrale management servers, voor effectief netwerkbeheer.
Huawei stelde experts beschikbaar voor de opbouw van het netwerk, terwijl Bico de bekabeling voor zijn rekening nam. Deze gezamenlijke inzet onderstreept het belang van samenwerking tussen overheid, bedrijfsleven en onderwijsinstellingen voor de toekomst van het Surinaamse hoger onderwijs.
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI…..
- Eerste tuinbouwkas van LVV-project gestart op O.S. Middenpa…..
- Ondanks eerdere stopzetting wijst president Santokhi nu 100…..
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech..
- NPS kandidaten plaatsen campagnemateriaal; ‘dan denk ik dat…..
- Massale afmeldingen stembureaupersoneel in Paramaribo..
- Geen quorum bij vergadering Staatsraad over ‘valreepbesluit…..
- Datingappmoordenaar in Californië krijgt 73 jaar cel en sti…..
- Xi Jinping belooft intensievere samenwerking met Latijns-Am…..
- Man zwaargewond bij steekpartij, dader op de vlucht..
- Politie Apoera betrapt oom op heterdaad bij vermoedelijk se…..
- CVV organiseert verkiezingsvoorlichting voor Stichting Wi O…..
- Politiek spel met levens..
- Analist Ramadhin blijft erbij: “Slechts 7 partijen krijgen …..