Studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) kregen onlangs de kans om de internationale olie- en gassector van dichtbij te ervaren tijdens een kennisuitwisselingsprogramma in Bra-zilië. Het initiatief, georganiseerd door Halliburton, bood een unieke blik achter de schermen bij toonaangevende bedrijven in de energiesector. Tijdens hun bezoek maakten de studenten kennis met bedrijven zoals TotalEnergies EP Brasil, ENEVA, Shell, PETRONAS en Petrobras. Ze kregen inzicht in innovatieve processen, onderzoeksactiviteiten en de nieuwste ontwikkelingen binnen de sector.
TotalEnergies droeg daarbij actief bij door kennis en ervaring te delen bij hun Braziliaanse vestiging. Het programma benadrukt het belang van internationale samenwerking en kennisuitwisseling. Voor de studenten is het een waardevolle ervaring die hen voorbereidt op een rol in de ontwikkeling van de Surinaamse economie.
Tegelijkertijd laat het zien hoe samenwerking met internationale partners de regionale ontwikkeling kan versterken.
Volgens experts kan het Surinaamse bedrijfsleven profiteren van dit soort initiatieven.
Door jonge talenten in contact te brengen met internationale standaarden en innovaties, ontstaat een uitwisseling van kennis en praktijkervaring die hun toekomstige inzetbaarheid in lokale sectoren vergroot.
Intensievere samenwerking tussen onderwijsinstellingen, bedrijven en internationale partners kan zo bijdragen aan een sterkere en duurzamere economie in Suriname.
The post AdeKUS-studenten doen internationale olie-ervaring op in Brazilië ..
- Jurist Van Dijk-Silos kritisch over presidentieel besluit e…..
- Waterhoofd..
- Hoogbouwwoning in vlammenzee in Nickerie..
- Minister Noersalim bevestigt: Directeur LVV stapt op na bel…..
- Burgers denken mee over verbetering van de zorg..
- Woningbrand Fredericiweg legt huis volledig in de as..
- Woning te ressort Paradise afgebrand..
- China toont macht en visie tijdens grootste militaire parad…..
- 4 september 1950 – 4 september 2025: Sportvereniging De Are…..
- Minister Gopal: “Vakantieperiode draait om zinvolle vrijeti…..
- BNETS presenteert Central Credit Bureau Suriname aan minist…..
- Indonesische ambassadeur prijst rol Surinaamse regering voo…..
- Hoogbouwwoning in de as gelegd aan de Gongrijpstraat..
- Ghabiang Boys scoort nieuwe kasekohit met ‘Kaashi Abaa’..
- Elf doden bij Amerikaanse aanval op Venezolaanse drugsboot..
- Surinamers spelen weinig in op beschikbare beurzen in buite…..
- BIZA en Surinaamse Voetbalbond overleggen over paspoortzake…..
- President Ali op weg naar herverkiezing in Guyana; lage opk…..
- OWC-minister Currie: Landelijke start scholen op 1 oktober …..
- De arts als wapen – De geopolitieke strijd om een Cubaanse …..
- LEGALE VUURWAPENBEZITTERS EN HUN ONBEANTWOORDE VRAGEN..