De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) houdt morgen, zaterdag 2 augustus, haar jaarlijkse algemene open dag. Tussen 09.00 uur en 13.00 uur krijgen bezoekers op de campus aan de Leysweg de gelegenheid om uitgebreid kennis te maken met de studierichtingen, toelatingsvoorwaarden en faciliteiten van de universiteit.
De open dag is bedoeld voor scholieren, ouders en andere geïnteresseerden die zich willen oriënteren op een universitaire studie. Bezoekers worden verwelkomd door vertegenwoordigers van alle faculteiten, studenten en docenten. Naast informatieve stands worden er ook presentaties en demonstraties verzorgd die inzicht geven in het onderwijsaanbod en het studentenleven aan de universiteit.
Toegang tot wetenschappelijke onderwijs
De AdeKUS telt meerdere faculteiten, waaronder de Faculteit der Technologische Wetenschappen (FTeW), Faculteit der Maatschappijwetenschappen (FMijW), Faculteit der Medische Wetenschappen (FMeW), Faculteit der Humaniora (FHum) en de Faculteit der Wis- en Natuurkundige Wetenschappen (FWNW). De opleidingen die onder deze faculteiten vallen, richten zich op diverse vakgebieden van techniek en gezondheid tot sociale wetenschappen en natuurkunde.
De open dag biedt ook ruimte voor vragen over het inschrijfproces, toelatingsnormen en studiebegeleiding. Voor toelating tot een bacheloropleiding aan de AdeKUS is een diploma van het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs (vwo) of een daarmee gelijkgesteld diploma vereist. In enkele richtingen bestaat de mogelijkheid om na de bachelorfase door te stromen naar een masteropleiding.
Campus
Op de campus bevinden zich ook de universiteitsbibliotheek en het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL), dat weliswaar losstaat van de universiteit, maar eveneens hoger onderwijs aanbiedt. Bezoekers kunnen tijdens de open dag ook deze instellingen bezoeken.
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..
- Taskforce ingesteld voor hervorming luchtvaartsectoren; reg…..
- Onderzoek bij Narcoticabrigade: in beslag genomen gelden ‘v…..
- Technische commissie ingesteld voor beveiligingsstandaarden.
- Tsang zet personen thuis die in juli in dienst zijn genomen…..
- Wat kan de diaspora meer bijdragen aan de ontwikkeling van …..