De Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft meerdere projecten gelanceerd die gericht zijn op innovatie en ontwikkeling binnen het hoger onderwijs. Op woensdag 21 mei viel president Chandrikapersad Santokhi op de campus de eer te beurt om officieel de lancering te verrichten.
De projecten zijn niet alleen gericht op de universiteit zelf. Daarnaast vloeien ze voort uit een bredere samenwerking met alle instituten voor hoger onderwijs in Suriname. Door deze samenwerking krijgen studenten de mogelijkheid om innovatiever te werken aan hun studie, wat moet leiden tot betere leerresultaten binnen zowel het academisch als het hoger beroepsonderwijs.
Tijdens de lancering zijn 70 computers en drie interactieve whiteboards (smartboards) overhandigd aan de universiteit. Daarnaast werd het educatielaboratorium heropend en zijn de computerfaciliteiten op de campus aanzienlijk geüpgraded. Ook het wifinetwerk is vernieuwd, met als doel om een stabiele en brede internetdekking over de gehele campus te realiseren.
Het vernieuwen van het netwerk was noodzakelijk, aangezien het bestaande systeem al zes tot zeven jaar oud was. Dankzij de samenwerking met Telesur is de internetbandbreedte van de universiteit verhoogd. Om de wifi verder over de hele campus te verspreiden, werkten ook Huawei, e-Gov en het bedrijf Bico mee aan het project. De overheid heeft apparatuur aangeschaft, waaronder access points en centrale management servers, om het netwerk effectief te kunnen beheren.
Huawei heeft daarnaast experts geleverd om het netwerk op te zetten, terwijl Bico verantwoordelijk was voor de bekabeling. Deze gezamenlijke inspanning symboliseert het belang van partnerschappen tussen de overheid, de private sector en onderwijsinstellingen voor de toekomst van het Surinaams onderwijs.
- Olie Guyana raakt veel sneller op dan gedacht..
- Shanti Venetiaan stopt als AdekUS-voorzitter..
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken..
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Francisc…..
- Informeel samenzijn veiligheidsdiensten en president Santok…..
- Veiligheidsdiensten delen zorgen en suggesties met presiden…..
- Volksgezondheid waarschuwt voor vervalste Semaglutide: “Koo…..
- WISSELKOERS BEÏNVLOEDEN?..
- OVERKLAST, OVERMEESTERD EN ONDERGRAVEN..
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandig…..
- Vrouwen eerste klasse volleybalplay-off: Yelyco 2 onttroont…..
- Paus Leo XIV onaangekondigd langs bij graf voorganger Franc…..
- Voorlichting verkiezingen 2025 gestart voor speciale doelgr…..
- Marwina-captain Alimoenadi: ‘We zullen SVV bewijzen wie de …..
- Suriname op de drempel van verandering..
- Goslar 85 jaar geleden gezonken..
- Lesuitval op Mulo Brokopondo door ondergelopen schoolterrei…..
- Bromfietser aangereden en overreden..
- President Santokhi luistert naar zorgen veiligheidsdiensten..
- Bromfietser (20) gedood bij aanrijding met auto – Twe…..
- Man opgepakt op J.A. Pengelluchthaven voor verduistering go…..