Het personeel van Medische Zending (MZ), dat inmiddels al vijf weken staakt, houdt de actie aan totdat de achterstallige betalingen zijn verricht. Volgens Agnes Damburg, secretaris van de Medische Zending Werknemersorganisatie (MZWO), willen de werknemers hun terugwerkende loonsverhoging (TWK) uitbetaald krijgen. “Het personeel is het wachten beu. Daarom wordt de actie voortgezet,” zegt Damburg aan Suriname suriname.
Het gaat om een TWK van vijftien procent loonsverhoging over de periode juli tot en met december 2024. “Elke keer als we vragen naar de status, krijgen we te horen dat het ‘in de pijplijn’ zit, maar die pijplijn lijkt steeds langer te worden. Bepaalde zaken zijn wel uitbetaald, maar dit bedrag willen de mensen gewoon op hun rekening zien,” aldus Damburg.
Maureen van Dijk-Wijngaarde, onderdirecteur Medische Zaken bij MZ, stelt dat de staking van het cao-personeel het werk ernstig belemmert. Zo loopt onder meer de distributie van medicamenten op de poliklinieken in het binnenland vertraging op. De poliklinieken kampen al maanden met een tekort aan medicijnen, waardoor dorpelingen zelfs voor eenvoudige pijnstillers als paracetamol naar Paramaribo moeten afreizen.
Volgens Van Dijk-Wijngaarde ligt de vertraging in de levering van medicijnen direct aan de staking. “We zijn nu in de vijfde week. De directie heeft alles gedaan wat nodig is, en onderhoudt dagelijks contact met de overheid over de stand van zaken rondom de uitbetaling van de gelden.”
Aan enkele essentiële diensten is dispensatie verleend, zoals spoedhulp, de ambulancedienst en de opleiding. Damburg vindt echter dat de directie openheid van zaken moet geven. “Ik ben niet degene die de vuile was buiten moet hangen, maar er is een personeelstekort en dat moet men gewoon erkennen,” zegt zij.
Van Dijk-Wijngaarde bevestigt dat MZWO schriftelijk heeft aangegeven aan welke diensten dispensatie is verleend: de poliklinieken voor spoedgevallen, ambulancevervoer bij noodgevallen, de opleiding, en werkzaamheden voor donor gefinancierde projecten. De apotheek valt echter niet onder deze dispensatie. Personeel werkt momenteel van 07:00 tot 12:00 uur, waardoor het werk stagneert.
- NDP-voorzitter Simons: Samenleving goed voorbereiden op oli…..
- ‘Geen alternatief voor inkomsten uit kleinschalige goudsect…..
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028..
- 85 jaar Surinaams Rode Kruis: Koloniale afdeling naar zelfs…..
- Minister van Financiën en Planning: “Er is geen yorkasupu v…..
- Goerdat ziet af van zijn zetel..
- Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld..
- Politie De Nieuwe Grond pakt verdachte aan voor verspreidin…..
- Local content vereist AI-kennis – Zijn we er klaar voor?..
- Kirchner begint straf, supporters massaal op straat..
- Raghoebarsing over koersstijging: aankomende leiders zullen…..
- Shemar Jameson go-to guy in eerste finale triomf Yellow Bir…..
- Enige overlevende van crash in India begraaft broer, die oo…..
- Afreximbank investeert US$ 1,6 miljard in Staatsolie: grote…..
- Mexico plaatst zich voor kwartfinale Concacaf Gold Cup 2025..
- Column: Finishing touch..
- SEOGS 2025: bevolking zal snel vruchten plukken van oliewin…..
- BESCHOUWING — Hopen op gezamenlijke verantwoordelijkheid..
- Adhin vraagt samenleving geen wonderen te verwachten van ni…..
- ‘SRD heeft meer dan 95 procent van haar koopkracht verloren…..
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..