Op deze Wereldpersvrijheidsdag vestigt de Association of Caribbean MediaWorkers (ACM) de aandacht op drie actuele kwesties die directe gevolgen hebben voor journalisten in de regio: de vele verkiezingen, de toenemende zorgen over de veiligheid van mediaprofessionals en het naderende orkaanseizoen. De organisatie roept daarom op tot verhoogde waakzaamheid.
ADVERTENTIE
Volgens de ACM speelt journalistiek een essentiële rol in de opbouw van een natie, door het verzamelen en verspreiden van betrouwbare informatie. Verkiezingstijd is vaak een gespannen periode, waarin de gemoederen hoog oplopen en journalisten gemakkelijk doelwit worden van personen die hun macht willen behouden of vergroten. De organisatie wijst erop dat mediaprofessionals niet alleen vanwege politieke verslaggeving gevaar lopen, maar dat de dreiging ook op andere terreinen toeneemt.
“Geweld tegen mediapersoneel mag niet onbeantwoord blijven,” stelt de ACM. “Bedreigingen en intimidatie belemmeren ons werk en onthouden het publiek cruciale informatie.”
Dit jaar vraagt de organisatie ook expliciet aandacht voor de impact van kunstmatige intelligentie (AI) op de journalistieke praktijk. De ACM roept nieuwsredacties in de regio op zich actief te verdiepen in de beschikbare AI-tools en redactionele richtlijnen op te stellen voor het ethisch gebruik ervan.
Tot slot benadrukt de ACM dat het Caribisch medialandschap divers en dynamisch is. De organisatie spreekt haar trots uit een stem te mogen zijn voor iedereen die zich inzet om vast te leggen wie we zijn — voor onze gemeenschappen, de regio en de wereld.
- Kiezers dom of politici dom?..
- “Geen reden tot zorg over verkiezingsorganisatie”..
- Markante Surinamers onderscheiden voor verdienstelijke bijd…..
- OKB informeert EU-waarnemers over verkiezingen..
- Kolkenzuiger ingezet bij Esther Stichting om verstoppingen …..
- Peruaans marineschip botst tegen olieplatform in de Amazone…..
- Boze en teleurgestelde medewerkers PCS smeken om salaris..
- Man aangehouden na ongewenste aanraking en diefstal..
- ‘Dit land heeft kundige mensen nodig, geen loze beloften of…..
- E-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-bewustwo…..
- SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter..
- Studententoelage verhoogd naar SRD1.000..
- Suriname gekelderd naar plek 32 op wereldranglijst persvrij…..
- Stemming en inhoud..
- Persvrijheid..
- Orie in poleposition nationaal damkampioenschap..
- Somohardjo: ‘Wij hebben gekozen voor onze ziel en het vol…..
- VP belooft oplossing voor problemen Esther Stichting..
- Regering keurt plan goed voor mensen met een beperking..
- Liveoptreden Powl Ameerali tijdens ‘Wan Neti Gi Mama’ in Th…..
- SVJ slaat alarm over afnemende persvrijheid in Suriname..