Op deze Wereldpersvrijheidsdag vestigt de Association of Caribbean MediaWorkers (ACM) de aandacht op drie actuele kwesties die directe gevolgen hebben voor journalisten in de regio: de vele verkiezingen, de toenemende zorgen over de veiligheid van mediaprofessionals en het naderende orkaanseizoen. De organisatie roept daarom op tot verhoogde waakzaamheid.
ADVERTENTIE
Volgens de ACM speelt journalistiek een essentiële rol in de opbouw van een natie, door het verzamelen en verspreiden van betrouwbare informatie. Verkiezingstijd is vaak een gespannen periode, waarin de gemoederen hoog oplopen en journalisten gemakkelijk doelwit worden van personen die hun macht willen behouden of vergroten. De organisatie wijst erop dat mediaprofessionals niet alleen vanwege politieke verslaggeving gevaar lopen, maar dat de dreiging ook op andere terreinen toeneemt.
“Geweld tegen mediapersoneel mag niet onbeantwoord blijven,” stelt de ACM. “Bedreigingen en intimidatie belemmeren ons werk en onthouden het publiek cruciale informatie.”
Dit jaar vraagt de organisatie ook expliciet aandacht voor de impact van kunstmatige intelligentie (AI) op de journalistieke praktijk. De ACM roept nieuwsredacties in de regio op zich actief te verdiepen in de beschikbare AI-tools en redactionele richtlijnen op te stellen voor het ethisch gebruik ervan.
Tot slot benadrukt de ACM dat het Caribisch medialandschap divers en dynamisch is. De organisatie spreekt haar trots uit een stem te mogen zijn voor iedereen die zich inzet om vast te leggen wie we zijn — voor onze gemeenschappen, de regio en de wereld.
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verk…..
- Column: Geen zuivere koffie..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek vanaf vandaag in werking..
- U19-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- BESCHOUWING —Suriname wordt afgetroefd door Guyana..
- Somohardjo waarschuwt Dasai zich niet te laten misbruiken..
- SURGE ondersteunt 41 nieuwe bedrijven met groeifinanciering..
- Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi..
- VHP: arbeiders de ruggengraat van de samenleving ..
- President Santokhi decoreert 45 burgers ter gelegenheid Dag…..
- EU-waarnemers krijgen uitleg over kiesproces en hervorminge…..
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika&#…..
- Volksgezondheid neemt schuld van Marwinaziekenhuis op zich..
- OKB heeft nieuwe website..
- President Santokhi noemt ultimatum Somohardjo politieke pro…..
- Verborgen psychologie achter populisme, zegt psychiater Jes…..
- CHof-voorzitster Gloria Stirling blikt terug op vijf jaar j…..
- DNL wil binnen 100 dagen daadkrachtig beleid..
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken..
- Deskundigen zullen hoofdstembureaus ondersteunen..
- Santokhi beslist: nieuw BW vanaf 1 mei van kracht ondanks v…..