PARAMARIBO — De afdeling Trafficking in Persons (TIP) van het Korps Politie Suriname heeft in samenwerking met de Vreemdelingendienst en het Regio Bijstandsteam Paramaribo (RBTP) het Cubaans koppel O.R. (43) en G.Y. (34) voor mensenhandel en mensensmokkel aangehouden. Dit gebeurde vorige week op een adres in Paramaribo Noord. Na anonieme informatie gekregen te hebben in november van het vorig jaar op één van de WhatsApp van TIP, werd dat uitgewerkt, waarna er een inval werd gedaan op het opgegeven adres. Daar troffen de autoriteiten het Cubaans koppel en de acht vrouwen van Cubaanse afkomst aan.
Na de documenten van de Cubanen te hebben gecontroleerd, bleek één van hen illegaal in het land te zijn en verder geen toestemming te hebben om langer in Suriname te vertoeven. Bij navraag naar de paspoorten van de Cubaanse vrouwen, hielden zij de politie voor dat het Cubaans koppel hun paspoorten had afgepakt, omdat hen een hoge schuld in US dollars werd opgelegd.
Seks tegen hun wil om de schuld af te lossen
Daarnaast moesten zij tegen hun wil seks bedrijven met mannen die door het koppel werden aangetrokken om zo hun schuld af te kunnen lossen. Het Cubaans koppel werd in de boeien geslagen en ter voorgeleiding naar Tip. Het koppel is in verzekering gesteld en de acht Cubaanse vrouwen zijn ergens veilig ondergebracht.
- Marinus Bee: ‘Onder mijn leiding is het parlement een deel …..
- Kinderen en adolescenten sterk beïnvloed door sociale medi…..
- Suriname en Servië werken aan oprichting gezamenlijke Kamer…..
- 55 jaar Surinaamse Vereniging voor Fysiotherapie: synergie …..
- OKB beëdigt toezichthouders..
- Stichting betreurt diefstal buste Trefossa en roept op tot …..
- President hoort zorgpunten radio- en tv-eigenaren aan..
- Santokhi bijgepraat over projecten Suriname-India..
- Nieuw team moet zorgpunten Vereniging Radio- en Televisiebe…..
- Parmessar: “Wetsvoorstel over collectieve rechten is een ve…..
- Hoger beroep Hoefdraad opnieuw uitgesteld, laatste kans voo…..
- OKB beëdigt toezichthouders verkiezingen..
- OW verricht werkzaamheden aan Jagtlustsluis in Commewijne..
- ‘Wij hopen dat we beeld Trefossa terugvinden’..
- Jamilhio Rigters treft Messi in Concacaf Champions Cup..
- Maatschappelijke organisaties geven sterk signaal: Stop de …..
- ‘Kansen creëren en zorgen dat jongeren hier een toekomst zi…..
- Inheemsen uit Zuid-Suriname krijgen capaciteitstraining..
- SDU en samenwerkende partijen sluiten zich aan bij OPTSU..
- Inbreker doodgeschoten bij poging inbraak..
- Inbreker doodgeschoten door ondernemer..