PARAMARIBO — In het kader van het verhogen van buurtontwikkeling zijn er acht presidentiële werkgroepen geïnstalleerd. Dit gebeurde zaterdag in de Congreshal.
“De werkgroepen bestaan uit mensen van de desbetreffende wijken die zich willen inzetten om hun buurtproblemen zo snel mogelijk te verhelpen en daarmee een soort ondersteuning zijn naar de overheid”, zegt Asiskumar Gajadien. Hij is één van de adviseurs van de werkgroepen.ADVERTISEMENT
“De leden ontvangen enkel een vaste maandelijkse vergoeding voor hun inzet en transport”
Reshma Karghoe, vertegenwoordiger van het Kabinet van de President en beleidscoördinator, gaf aan dat het noodzakelijk is om werkgroepen te installeren omdat structurele problemen spoedig opgelost moeten worden. Het gaat onder meer om ontwatering, werkgelegenheid, ontbossing, Moni Karta, medische zorg, verstrekken van voedselpakketten en sportgelegenheid.
De werkgroepen moeten de problemen in nauwe samenwerking met alle ministeries aanpakken. Daarnaast moeten zij met duurzame oplossingen komen en modaliteiten creëren om de bewoners economisch weerbaar te maken.
Gajadien benadrukt dat hoewel de werkgroepen vlak voor de verkiezingen worden geïnstalleerd, dit geen politieke strategie is, maar een structurele aanpak. Hij merkt op dat in sommige buurtbewoners zelf het initiatief nemen om problemen op te lossen, zoals het onderhoud van hun buurt. “Dit toont een groeiend gevoel van zelfredzaamheid, waarbij inwoners hun omgeving actief beheren en sociale controle uitoefenen om vervuiling te voorkomen.”
Verder geeft Gajadien aan dat het om spontane groepen gaat. Hij juicht deze initiatieven toe, omdat ze anderen inspireren om mee te doen. Volgens Gajadien hebben eerdere werkgroepen al succes geboekt, hoewel ze niet allemaal even actief waren. De coördinator geeft ook aan dat de financiering via ministeriële voorzieningen gebeurt. De leden ontvangen enkel een vaste maandelijkse vergoeding voor hun inzet en transport.
Gajadien voegt eraan toe dat de periode van actieve werkgroepen vaak wordt verlengd, terwijl inactieve groepen worden opgeheven. Dit systeem stimuleert bewoners om langdurig betrokken te blijven en hun wijk structureel te verbeteren. Als coördinator/adviseur is het zijn taak om ervoor te zorgen dat de werkgroepen hun omgeving en leefomstandigheden verbeteren zonder daarvoor betaald te worden.
- De brand in de Henck Arronstraat..
- Jah Hands Baas imponeert met ‘Two Decades of Reggae Fire’: …..
- ABOP betuigt medeleven na verwoestende brand in Paramaribo..
- Veteranenpassen nu ook uitgereikt in Nickerie..
- Top 10 grootste economieën ter wereld | Koopkrachtpariteit …..
- Een Israëlische soldaat is zaterdag omgekomen bij gevechten…..
- Oekraïne wil tien Patriotsystemen kopen voor verdediging te…..
- Voorafgaande toestemming vereist voor afgebrande erfgoedpan…..
- NDP-kandidaat Gopal: “Als zijn vrouw te veel eist, moet San…..
- Atompai na gewelddadige beroving: “Ik ga nog lang niet dood…..
- Minister Ori: “Resultaten tweede kwartaal niet veelbelovend…..
- ONDERHANDSE BACOVEWINKEL..
- VERKWISTEND BELEID EN VERSTANDIG MASKER..
- Bewakers SION International gekneveld bij gewapende overval..
- NDP: Suriname zal ook herrijzen uit de crisis..
- CBB gestart met uitprinten oproepingskaarten voor 399.930 k…..
- Gestolen stad..
- VHP: “Lijden van Jezus herinnert ons aan waarde van rechtss…..
- Het vertrouwensbeginsel!..
- Nieuwe chemiepracticumzaal voor Faculteit Wis- en Natuurkun…..
- Vreemdeling als leerkracht..