PARAMARIBO — Wegens doodslag is R. Majes dinsdag veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. De rechter ging bij het vonnis voorbij aan de eis van tien jaar van het Openbaar Ministerie, omdat de veroordeelde first offender is.
Tijdens een ruzie op 25 mei had Majes zijn oom, die in hurkhouding bij een goudput zat, met een houten balk tegen het hoofd geslagen. Het slachtoffer viel in het water en overleed ter plekke.
De obductie bevestigde de herseninklemming en zwaar hersenletsel door de zware slag met de houten balk. Het fatale ongeluk vond plaats in een goudwinningskamp te Grankreek in district Brokopondo.
Uit onderzoek was geblekn dat de familieleden ruzie met elkaar hadden gekregen over het zelfstandig winnen van goud. In eerste instantie liep Majes weg, maar hij keerde vervolgens gewapend terug en bracht zijn oom de fatale slag toe.
Volgens de officier van justitie was er in dit geval geen sprake van noodweer, ondanks de verklaring van de verdachte. “Uit zijn eigen verklaringen blijkt dat hij niet in een noodweersituatie verkeerde. Hij had de mogelijkheid zich terug te trekken, maar koos ervoor om gewapend terug te keren en de fatale slag toe te brengen. Dit handelen is doelgericht en aan hem toe te rekenen.”
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..
- BEP: De inheemsen hebben recht op hun woon- en leefgebieden..
- Minister Baasaron versterkt samenwerking met regionale depe…..
- 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volkeren..
- Ministerie TCT overlegt over aanpak problemen bushalte Para…..
- Politieambtenaren voorgeleid: onderzoek naar miljoenenfraud…..
- Suriname viert 135 jaar Javaanse Immigratie..
- De lange reis..
- Suriname ontvangt technische assistentie van ICAO voor vers…..
- ‘Yu na wan ingi, maar wat heb je aan cultuur?’..
- Franse ambassadeur brengt kennismakingsbezoek aan minister …..
- Inverzekeringstelling politieagenten met dertig dagen verle…..
- Ramsaran prijst veteranen tijdens derde Veteranendag..
- ABOP eert inheemse en Javaanse gemeenschap..
- Bestaansrecht inheemsen..
- Minister Soeropawiro bestrijdt voortrekkerij en corruptie b…..
- NDP: verschillende gemeenschappen, één toekomst..
- Minister TCT in overleg over bushalte PL..
- Vaste commissie van DNA voert overleg met minister Misiekab…..
- Van 100 kilo naar 1: goud na helikopter-noodlanding blijkt …..
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..