De voorzitter van de Algemene Bond Personeel Academisch Ziekenhuis (ABPLAZ), Lloyd Pool, geeft aan dat hij verwacht dat de nieuwe regering de afspraken die zijn gemaakt met de vorige regering zal uitvoeren. Deze afspraken betreffen onder meer de vastgelegde loonreeks voor het zorgpersoneel en de uitbetaling van de ingehouden overbruggingstoelage waarop medewerkers recht hebben.
“We hebben een overeenkomst bereikt met de vorige regering, maar dat gebeurde op het laatste moment, waardoor deze nog niet is uitgewerkt. Deze regering moet nu uitvoering geven aan die overeenkomst,” zegt Pool tegenover Suriname suriname. De bond heeft inmiddels een brief gestuurd naar minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, André Misiekaba, met het verzoek om een uitnodiging voor overleg.
Volgens Pool wil de bond de regering de ruimte geven om zich te oriënteren, zoals eerder ook is gedaan. Hij benadrukt echter dat de bond verwacht dat afspraken worden nagekomen.
“We hopen dat we niet ver hoeven te komen om vakbondsmaatregelen in te zetten. Wij zijn geen voorstander van actie. Als de werkgever zich houdt aan de gemaakte afspraken, hoeft het niet zo ver te komen.”
Een officiële kennismaking met minister Misiekaba heeft nog niet plaatsgevonden, maar de bond heeft een verzoek daartoe ingediend. Pool geeft aan uit te kijken naar een goede samenwerking en dat problemen binnen de zorgsector in overleg met alle betrokkenen moeten worden aangepakt.
Pool wijst erop dat de zorgsector met meerdere urgente problemen kampt. “Iedereen weet dat de zorg in een vervelende positie verkeert. Er is een gebrek aan middelen, personeel trekt weg, er is een tekort aan medicatie, en er ontbreken secundaire voorzieningen voor het personeel,” stelt de vakbondsman.
Volgens hem is het essentieel dat de burgers niet verstoken raken van zorg. “Ik wil samen met de minister en andere actoren kijken hoe wij daar invulling aan kunnen geven.”
- Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Su….
- Lee Kuan Yew’s anti-corruptiemodel als voorbeeld voor presi…..
- Originele stormtrooperhelm uit Star Wars geveild voor 265.0…..
- Phil Collins opgenomen in ziekenhuis, maar verkeert niet in…..
- Amerikaanse zangeres Ciara wordt staatsburger van Benin: ‘G…..
- Pupillen kindertehuizen leren financiële vaardigheden via p…..
- Afro-afstammelingen in Amazonelanden beschermen milieu bete…..
- Opmerkelijk – Mokie, oudste paard ter wereld, op 40-jarige…..
- Stappen maken met ruimtelijke ordening..
- Karmische pedagogie cultiveert VHP; een vermaning voor nieu…..
- Informatiesessies in Coronie om jongeren bewust te maken va…..
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na onts….
- Man bekent zijn moeder met bijl te hebben onthoofd in Helle…..
- WIST U DAT: Er in Oeganda fietsambulances zijn?..
- Natuurrampen hebben eerste helft 2025 131 miljard dollar sc…..
- Uitzettingen en verdrijvingen van moslims naar Bangladesh g…..
- President Geerlings-Simons verduidelijkt rol kabinet..
- Bij bezoek Juspol-minister Monorath: Politie snakt naar mid…..
- Minister Gopal wil nauwer samenwerken met jeugdorganisaties..
- Live stream: Historische beelden uit Suriname..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw….