De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) spreekt haar beste wensen uit aan de totale Surinaamse gemeenschap en in het bijzonder aan de moslimbroeders en -zusters, ter gelegenheid van Eid-ul-Adha, ook wel het Offerfeest genoemd. Dit belangrijke islamitische feest wordt op vrijdag 6 juni 2025 gevierd.
Eid-ul-Adha is het tweede grote feest binnen de Islam en herdenkt de toewijding van de profeet Ibrahim (vrede zij met hem) aan God. Volgens de overlevering was Ibrahim bereid zijn zoon Ismaël te offeren uit gehoorzaamheid aan Gods gebod. Op het cruciale moment greep God echter in en zond via de engel Djibriel een ram om in de plaats van de jongen te worden geofferd.
Ter nagedachtenis aan dit moment offeren moslims wereldwijd vee – doorgaans schapen of runderen – volgens de islamitische slachtvoorschriften. Het vlees wordt vervolgens verdeeld onder armen, buren en familieleden. Deze handeling onderstreept de waarden van solidariteit, vrijgevigheid en verbondenheid binnen de gemeenschap.
De ABOP benadrukt in een persbericht het belang van saamhorigheid in een multiculturele samenleving waarin verschillende religies en tradities in harmonie naast elkaar bestaan. “Wij staan voor een samenleving waarin geloof, cultuur en saamhorigheid worden gekoesterd en gerespecteerd,” stelt de partij.
“Op deze heilige dag wensen wij u en uw dierbaren vrede, liefde en voorspoed toe,” aldus de boodschap van de partij.
- EINDE RUSLAND TIJDPERK NPS..
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporao…..
- Broer gaat zus met houwer achter na; broer ingesloten..
- Nieuw bestuur autorally klub gaat voor innovatie..
- Gajadien: uiteindelijke verkiezingsresultaten rustig afwach…..
- Geestesvader bubblingparties in Nederland is niet meer..
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht..
- Kwetsbaar opstellen..
- Hassankhan: “NDP maakte volop gebruik van digitale verslagl…..
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap..
- Presidentskandidaat Simons spreekt met partijen over priori…..
- ABOP wenst gemeenschap gezegende Eid-ul-Adha toe..
- WWF-Guianas lanceert drie bosprojecten in Suriname met EU-s…..
- Demissionair..
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..
- President Santokhi: “Regering niet demissionair, volk heeft…..
- RESULTATEN DSB TEKENEN VAN HERSTELD BANKLANDSCHAP..