De politieke partij ABOP heeft als enige van de zes beoogde coalitiepartners het regeerakkoord “Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving” niet ondertekend. Dat bevestigen goed ingevoerde bronnen tegenover D-TV Express.
De overige partijen — NDP, NPS, PL, A20 en BEP — hebben zich wél officieel gecommitteerd aan de nieuwe samenwerking, die nu formeel is bekrachtigd. De eerste stap richting dit akkoord werd op 27 mei 2025 gezet tijdens een bijeenkomst in het Marriott Hotel. Het regeerakkoord bevat onder meer plannen voor economische hervormingen en een dienstbaar en transparant bestuur.
Volgens ingewijden is de ABOP ontevreden over de verdeling van de regeringsposten. Vicepresident en partijleider Ronnie Brunswijk zou hebben geëist dat zijn partij een van de drie hoogste posities binnen het staatsbestel toegewezen krijgt — hetzij het vicepresidentschap, hetzij het voorzitterschap van De Nationale Assemblee. Aangezien op dat verzoek tot dusver niet is ingegaan, heeft de partij besloten het akkoord niet te ondertekenen.
De weigering van ABOP zet druk op de formatie van de nieuwe regering. Het is op dit moment onduidelijk of de coalitiebesprekingen worden heropend om alsnog tot een akkoord met ABOP te komen, of dat de vijf andere partijen besluiten zonder Brunswijks partij verder te gaan.
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..