De politieke partij ABOP heeft als enige van de zes beoogde coalitiepartners het regeerakkoord “Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving” niet ondertekend. Dat bevestigen goed ingevoerde bronnen tegenover D-TV Express.
De overige partijen — NDP, NPS, PL, A20 en BEP — hebben zich wél officieel gecommitteerd aan de nieuwe samenwerking, die nu formeel is bekrachtigd. De eerste stap richting dit akkoord werd op 27 mei 2025 gezet tijdens een bijeenkomst in het Marriott Hotel. Het regeerakkoord bevat onder meer plannen voor economische hervormingen en een dienstbaar en transparant bestuur.
Volgens ingewijden is de ABOP ontevreden over de verdeling van de regeringsposten. Vicepresident en partijleider Ronnie Brunswijk zou hebben geëist dat zijn partij een van de drie hoogste posities binnen het staatsbestel toegewezen krijgt — hetzij het vicepresidentschap, hetzij het voorzitterschap van De Nationale Assemblee. Aangezien op dat verzoek tot dusver niet is ingegaan, heeft de partij besloten het akkoord niet te ondertekenen.
De weigering van ABOP zet druk op de formatie van de nieuwe regering. Het is op dit moment onduidelijk of de coalitiebesprekingen worden heropend om alsnog tot een akkoord met ABOP te komen, of dat de vijf andere partijen besluiten zonder Brunswijks partij verder te gaan.
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..
- VHP erkent verkiezingsuitslag en overweegt kandidaatstellin…..
- MENNONITISCHE LANDBOUW IN PERU EN DE PARALLELLEN MET SURINA…..
- VHP beraadt zich over kandidaatstellingen..
- President: Boeroes symbool van integratie en doorzettingsve…..
- Santokhi: ‘Bijdrage boeroes onmiskenbaar en blijvend’..
- Jager gewond bij gewapende beroving met houwer in Santigron..
- A20 eert stille kracht van een toegewijde gemeenschap..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..
- Plantagebestuur krijgt beheer over Carolinabrug..
- Verkiezingsuitslag bindend verklaard: weg vrij voor regerin…..
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..