PARAMARIBO — Na ruim zeven jaar in de Surinaamse politieke woestijn te hebben rondgedwaald, is Alice Amafo teruggekeerd naar haar bakermat: Abop. De partij van vicepresident Ronnie Brunswijk vierde zaterdag op grootse wijze haar 35-jarig bestaan op het Bronsplein, waar de terugkeer van Amafo met luid gejuich door de aanwezigen werd verwelkomd.
Nadat zij uit onvrede met de gang van zaken in Abop de organisatie had verlaten, richtte zij de Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD) op. De partij behaalde bij de verkiezingen van 2020 slechts 346 stemmen.
“Iedereen moet een arts kunnen raadplegen zonder te betalen”Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk
Amafo, die het woord mocht voeren tijdens de feestvergadering, merkte op “geen dictator” te zijn en gehoor te hebben gegeven aan de roep van de achterban om terug te keren naar huis. De afgelopen maanden voerde ze een intensieve mediacampagne en wekte de indruk met haar VVD te zullen deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei.
Gekleed in een camouflage jas en baret verklaarde Amafo klaar te zijn om in de gelederen van Abop ten strijde te trekken tegen armoede en ongelijkheid in Suriname. Behalve Amafo keert ook ex-minister Linus Diko terug naar Abop.
Tijdens de bijeenkomst noemde voorzitter Brunswijk de namen van een aantal personen die andere partijen hadden verlaten om zich aan te sluiten bij zijn partij. Onder hen bevindt zich Soeshmakoemarie Bahadoer, die in 2020 kandidaat was voor de VHP in Para. Op de vergadering was ook de voorzitter van de Amazone Partij Suriname aanwezig.
Brunswijk hield de aanwezigen voor dat Abop deelneemt aan de komende stembusgang met als belangrijkste doel weer in de regering te komen, zodat gewerkt kan worden aan verbetering van het onderwijs en het gratis maken van gezondheidszorg voor iedereen, bestrijding van armoede en verbetering van de huisvestingssituatie. “Iedereen moet een arts kunnen raadplegen zonder te betalen”, riep de partijleider. Het streven is dat Abop op 25 mei meer dan honderdduizend kiezers achter zich krijgt.
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..