PARAMARIBO — Na ruim zeven jaar in de Surinaamse politieke woestijn te hebben rondgedwaald, is Alice Amafo teruggekeerd naar haar bakermat: Abop. De partij van vicepresident Ronnie Brunswijk vierde zaterdag op grootse wijze haar 35-jarig bestaan op het Bronsplein, waar de terugkeer van Amafo met luid gejuich door de aanwezigen werd verwelkomd.
Nadat zij uit onvrede met de gang van zaken in Abop de organisatie had verlaten, richtte zij de Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD) op. De partij behaalde bij de verkiezingen van 2020 slechts 346 stemmen.
“Iedereen moet een arts kunnen raadplegen zonder te betalen”Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk
Amafo, die het woord mocht voeren tijdens de feestvergadering, merkte op “geen dictator” te zijn en gehoor te hebben gegeven aan de roep van de achterban om terug te keren naar huis. De afgelopen maanden voerde ze een intensieve mediacampagne en wekte de indruk met haar VVD te zullen deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei.
Gekleed in een camouflage jas en baret verklaarde Amafo klaar te zijn om in de gelederen van Abop ten strijde te trekken tegen armoede en ongelijkheid in Suriname. Behalve Amafo keert ook ex-minister Linus Diko terug naar Abop.
Tijdens de bijeenkomst noemde voorzitter Brunswijk de namen van een aantal personen die andere partijen hadden verlaten om zich aan te sluiten bij zijn partij. Onder hen bevindt zich Soeshmakoemarie Bahadoer, die in 2020 kandidaat was voor de VHP in Para. Op de vergadering was ook de voorzitter van de Amazone Partij Suriname aanwezig.
Brunswijk hield de aanwezigen voor dat Abop deelneemt aan de komende stembusgang met als belangrijkste doel weer in de regering te komen, zodat gewerkt kan worden aan verbetering van het onderwijs en het gratis maken van gezondheidszorg voor iedereen, bestrijding van armoede en verbetering van de huisvestingssituatie. “Iedereen moet een arts kunnen raadplegen zonder te betalen”, riep de partijleider. Het streven is dat Abop op 25 mei meer dan honderdduizend kiezers achter zich krijgt.
- Stephen Vincent Delchot (53) Amsterdam 10-2-2024..
- Eerste openlijk homoseksuele imam ter wereld vermoord in Zu…..
- Christiaan Albert Echteld (71) Paramaribo 15-2-2025..
- Rubio: Oekraïne en Europa bij ‘echte’ vredesbes…..
- Sharman: kandidatenlijst VHP zal weerspiegeling zijn van de…..
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..
- Ambtenaar ontkent betrokkenheid bij diefstal gascilinders e…..
- Column: Borrelpraat no. 859..
- Zwarte vrouw centraal op Vrouwendag in Den Haag..
- 24-jarige jongeman na woordenwisseling in been geschoten; t…..
- ZE KAN FITTEN: 500-pond rapper Dank Demoss bewijst dat ze i…..
- Look who’s talking; kakelaar Gajadien, heb je je vermogen a…..
- Diplomaten kunnen visumvrij reizen tussen Suriname en Benel…..
- BEWUST GEBREK AAN CIJFERS..
- VERKIEZINGSPRAAT OF WERKELIJKE VERANDERING?..