ABOP betreurt ten zeerste het incident, waarbij mevrouw Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname Herald, werd gehinderd in de uitoefening van haar werk als journalist. Dit geven de voorzitter van het Congresbestuur van ABOP, mr. Stanley Betterson en voorzitter van de mediacommissie van ABOP Raoul Abisoina aan in een bericht.
De politieke partij biedt haar verontschuldigingen aan mevrouw Thomas, de redactie van Suriname Herald en de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ). De partij benadrukt haar waardering voor persvrijheid en de cruciale rol van journalisten in een democratische samenleving. “Het is nooit onze intentie om de vrije pers of journalisten te belemmeren in hun werk. Wij nemen dit incident serieus en zullen intern evalueren hoe dergelijke situaties in de toekomst voorkomen kunnen worden.”
De partij wil verder benadrukken dat dit incident plaatsvond ná het partijcongres, op een moment dat de leiding van de ABOP al was vertrokken. Desondanks nemen zij de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat journalisten in alle omstandigheden veilig en zonder belemmeringen hun werk kunnen doen. Daarnaast geven zij aan binnen de ABOP een eigen onderzoek zijn gestart naar dit incident. Zij zullen maatregelen treffen indien leden van de partij zich schuldig hebben gemaakt aan het beknotten van de persvrijheid. Zij willen hiermee onderstrepen dat dergelijke gedragingen niet stroken met de waarden en principes van de partij.
“Wij hopen dat deze verklaring bijdraagt aan het herstellen van vertrouwen en zeggen onze medewerking toe aan het onderzoek in deze zaak.”
- Suriname heeft al vanaf de jaren tachtig een armoedeproblee…..
- SEOGS 2025 vergroot kansen voor lokale sector: grotere loka…..
- Suriname en VS willen handelsrelaties en energiezekerheid v…..
- TU Vanguard-studenten presenteren onderzoek op prestigieuze…..
- NBA Onderzoekt Oprichting Nieuwe Professionele Liga in Euro…..
- Girwar: Vanwege urgentie in zaak-Durham afgeweken van gebru…..
- Ook leraren SPI in actie vanwege uitblijvende betalingen..
- CHS-voorzitter: ‘Goede voorlichting essentieel bij nieuw ki…..
- Braziliaanse onderzeeboot met 6,6 ton coke onderschept bij …..
- VS minister Rubio is content met ontwikkelingen Suriname..
- Zaron: veelzijdige artiest die liefde en cultuur samenbreng…..
- Amerikaanse minister Rubio brengt kort bezoek aan Suriname..
- Resultaten veiligheidsoperatie van gemengd team Regio Param…..
- Argument PVP over demotivatie kandidaten ‘zeer lastig’..
- APP ‘ready’ om verandering te brengen in politiek bestu…..
- ‘Suriname in slechts enkele jaren op een ontwikkelingspad t…..
- ‘Parijs’ (praat Nederlands met me) 10 jaar..
- Amerikaanse minister Rubio in gesprek met president..
- President Santokhi wijst tijdens bezoek aan moskee op succe…..
- VS beloven steun aan Guyana tegen bedreigingen uit Venezuel…..
- Politieke strijd en economische vooruitzichten: Wat heeft S…..