ABOP betreurt ten zeerste het incident, waarbij mevrouw Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname Herald, werd gehinderd in de uitoefening van haar werk als journalist. Dit geven de voorzitter van het Congresbestuur van ABOP, mr. Stanley Betterson en voorzitter van de mediacommissie van ABOP Raoul Abisoina aan in een bericht.
De politieke partij biedt haar verontschuldigingen aan mevrouw Thomas, de redactie van Suriname Herald en de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ). De partij benadrukt haar waardering voor persvrijheid en de cruciale rol van journalisten in een democratische samenleving. “Het is nooit onze intentie om de vrije pers of journalisten te belemmeren in hun werk. Wij nemen dit incident serieus en zullen intern evalueren hoe dergelijke situaties in de toekomst voorkomen kunnen worden.”
De partij wil verder benadrukken dat dit incident plaatsvond ná het partijcongres, op een moment dat de leiding van de ABOP al was vertrokken. Desondanks nemen zij de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat journalisten in alle omstandigheden veilig en zonder belemmeringen hun werk kunnen doen. Daarnaast geven zij aan binnen de ABOP een eigen onderzoek zijn gestart naar dit incident. Zij zullen maatregelen treffen indien leden van de partij zich schuldig hebben gemaakt aan het beknotten van de persvrijheid. Zij willen hiermee onderstrepen dat dergelijke gedragingen niet stroken met de waarden en principes van de partij.
“Wij hopen dat deze verklaring bijdraagt aan het herstellen van vertrouwen en zeggen onze medewerking toe aan het onderzoek in deze zaak.”
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..
- Historische moment bij opening EAG internationale luchthave…..
- Finabank versterkt Raad van Commissarissen met herbenoeming…..
- Wim George Petri..
- Hakrinbank boekt winst en keert dividend uit..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..
- NDP heeft kandidatenlijst alsnog kunnen indienen..
- Piet Wortel moet drie jaar de cel in..
- Duurzame zeedijk beschermt Weg naar Zee tegen overstrominge…..
- Voorleesdagen: meer dan lezen alleen..
- In hoger beroep: NOP mag niet meedoen aan de verkiezingen..