Binnen de ABOP heerst grote onvrede over het handelen van vicepresident en partijvoorzitter Ronnie Brunswijk. Tijdens de formele ondertekening van het regeerakkoord maandagavond, weigerde Brunswijk als enige partijleider zijn handtekening te zetten, ondanks een expliciet mandaat van het partijcongres om dit wél te doen.
Volgens informatie van ABC zijn vrijwel alle structuren van de partij – met uitzondering van de Ouderenraad – woedend over het besluit van Brunswijk. Er wordt geëist dat de partijleider verantwoording aflegt over zijn handelwijze. Juridische consequenties worden daarbij niet uitgesloten.
Het partijcongres had eerder groen licht gegeven voor deelname aan de coalitie en mandaat verleend aan Brunswijk om het akkoord, getiteld Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving, namens de ABOP mede te ondertekenen. In het kader van de samenwerking zou de partij vier ministersposten en het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblee toebedeeld krijgen.
Brunswijk zou echter al geruime tijd zijn ongenoegen hebben geuit over de onderhandelingsuitkomsten. Zijn wens om wederom het vicepresidentschap te bekleden – een functie die reeds aan de NPS is toegewezen – werd niet ingewilligd. Hoewel de partij zich neerlegde bij de voorgestelde verdeling, blijkt Brunswijk zich daar op het beslissende moment toch niet aan gehouden te hebben.
Volgens ingewijden had Brunswijk aanvankelijk zijn handtekening wel geplaatst onder het regeerakkoord, zij het onder voorbehoud. Toen dit werd ontdekt, is het akkoord ongeldig verklaard en opnieuw ondertekend door de overige partijleiders, waarbij ook nieuwe foto’s zijn gemaakt. De houding van Brunswijk tijdens de langdurige gesprekken voorafgaand aan de ondertekening wekte geen enkele indicatie van zijn voorbehoud, wat de andere coalitiepartners compleet overrompelde.
Het is vooralsnog onduidelijk hoe de partijtop de situatie zal oplossen en wat de verdere politieke gevolgen zijn voor de op handen zijnde regeringsvorming.
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..
- ABOP-structuren woedend op Brunswijk: hij handelde tegen co…..
- ABOP weigert regeerakkoord te ondertekenen uit onvrede over…..
- WhatsApp verboden op telefoons Amerikaanse Huis van Afgevaa…..
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran..
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..