De ABOP houdt op dit moment een belangrijk partijcongres waarin de koers van de partij in de op handen zijnde regeringsformatie besproken wordt. De meningen binnen de partij zijn verdeeld. Terwijl een deel van de aanwezigen voorstander is van toetreding tot de nieuwe coalitie, pleit een ander deel ervoor om in de oppositie te blijven. Het congres is voorlopig geschorst.
Tijdens de bijeenkomst stond vicepresident tevens partijvoorzitter Ronnie Brunswijk uitvoerig stil bij de uitkomst van de onderhandelingen met de NDP, die momenteel leidt in de formatiebesprekingen. De ABOP heeft in het onderhandelingsproces het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Arbeid toegewezen gekregen. De sportportefeuille, die eerder onder dit ministerie viel, gaat naar een andere partij, terwijl de portefeuille Arbeid eraan wordt toegevoegd.
Wat betreft het ministerie van Binnenlandse Zaken, mag de ABOP de minister leveren, maar de NDP wil het directeurschap invullen. Brunswijk liet duidelijk blijken daar niet achter te staan. “Dat is geen goede set, en dat heb ik ook kenbaar gemaakt aan onze partner,” zei hij in duidelijke bewoordingen aan zijn gehoor.
Op het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen ontstond er onenigheid over de invulling van de strategische portefeuilles. De partners wilden Energie en Gas afsplitsen. Uiteindelijk is overeengekomen dat Oil en Gas zullen vallen onder een nieuw op te zetten ministerie, terwijl de Energie-portefeuille behouden blijft bij Natuurlijke Hulpbronnen.
Rondom het ministerie van Justitie en Politie wilde de NDP aanvankelijk een onderminister plaatsen. Die eis is na overleg ingetrokken.
Brunswijk sprak zijn vertrouwen uit in NDP-leider Jenny Simons en riep zijn achterban op om haar een kans te geven. “Laten we haar het voordeel van de twijfel geven. Gado taki, laten we achter haar staan.” Tegelijkertijd uitte hij een duidelijke waarschuwing aan partijleden die straks mogelijk benoemd worden in functies: “Volg de lijnen die zijn uitgestippeld. Indien u tegen de regels ingaat en men zet u eruit, dan is dat voor uw rekening. Ik ga u niet steunen.”
De uitkomst van het partijcongres zal bepalen of de ABOP formeel toetreedt tot de nieuwe coalitie van NDP, NPS, BEP, PL en A20.
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..