Structuren van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) zijn enorm boos op partijvoorzitter Ronnie Brunswijk. Hij zou in strijd met het gegeven mandaat van de partij gehandeld hebben, door niet te tekenen voor het regeerakkoord maandagavond. Tijdens een congres van de ABOP is mandaat gegeven aan Brunswijk om mee te tekenen. Hij heeft dat nu niet gedaan.
. verneemt dat de structuren, op de Ouderenraad na, zich niet kunnen verenigen met het besluit van Brunswijk. Hij zal verantwoording moeten afleggen aan de partij. Juridische consequenties zijn daarbij niet uitgesloten.
Brunswijk zou enige tijd al ontevreden zijn over de onderhandelingen om te komen tot een nieuwe coalitie. Hij wil het vicepresidentschap behouden. Echter, de partij besliste anders en had genoegen genomen met de participatie in de coalitie onder de huidige voorwaarden: de ABOP zou de voordrachten doen voor vier ministeries en het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblée. De partij heeft eerder het andere posities aangeboden gekregen, maar Brunswijk wilde de post van vicepresident, hetgeen reeds aan de NPS was gegeven.
Vernomen wordt dat Brunswijk bij de ondertekening maandagavond zijn handtekening eerst wel had geplaatst onder het regeerakkoord, maar dan onder voorbehoud. Toen dit ontdekt werd, is het akkoord opnieuw getekend en zijn er nieuwe foto’s gemaakt met de overige voorzitters. Brunswijk heeft tijdens de urenlange gesprekken, nooit laten doorschemeren dat hij zal ondertekenen onder voorbehoud. De verrassing voor de overige partijen was enorm.
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..