De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) houdt de deur open voor samenwerking met elke partij na de verkiezingen van 2025. Volgens partijsecretaris en voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee, zal het volk bepalen wie hoeveel zetels krijgt, en op basis daarvan zal er een regering worden gevormd.
ADVERTENTIE
“Politieke organisaties mogen schreeuwen wat ze willen, maar zonder zetels hebben ze niets te vertellen,” zegt Bee in gesprek met ABC TV. Hij kijkt niet ontevreden terug op de afgelopen regeerperiode.
Ondanks de vele uitdagingen is het parlement er volgens hem in geslaagd belangrijke wetgeving – die jarenlang is blijven liggen – alsnog goed te keuren. Ook wordt er gewerkt aan de verdere professionalisering van het parlementaire werk.
Over zijn persoonlijke politieke ambities doet Bee vooralsnog geen uitspraken. Zijn focus ligt nu volledig op zijn huidige functie als DNA-voorzitter. Pas daarna zal hij bekijken welke richting hij verder opgaat, waarbij hij benadrukt dat zijn partij daarin ook een stem heeft. “Het is de partij die bepaalt of ik een bepaalde functie mag bekleden,” stelt hij.
Bee laat zich niet uit over kritiek die andere politieke partijen op de ABOP leveren. “We schelden niet op anderen. Onze focus ligt op de verkiezingen en het verbeteren van de positie van onze organisatie,” zegt hij. De partij richt zich in het bijzonder op het behartigen van de belangen van de ‘mofina wan’ en andere kwetsbare groepen in de samenleving.
Wat betreft het uittreden van coalitiepartners NPS en PL, toont Bee begrip. Hij neemt het deze partijen niet kwalijk. Integendeel, hij kijkt vooruit en is ervan overtuigd dat de ABOP driemaal zo groot zal worden bij de komende verkiezingen. De partij mikt ambitieus op 100.000 stemmen.
- Finabank haalt in 2024 nettowinst van SRD 249 miljoen..
- ‘ESP stelt in staat energievoorziening betrouwbaar, betaalb…..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival compleet met toevoe…..
- Ramautarsing teleurgesteld over afwezigheid economische des…..
- Meer regen vandaag..
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..
- Man die Salman Rushdie neerstak veroordeeld tot 25 jaar cel..
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Boyke’s dubbele job: ambtena…..
- Nieuwe MZ-polikliniek op Soekoenale opgeleverd..
- Opsporing militair Giavero Orveo Dors..
- Ivan Fernald: “Suriname verdient beleid dat mensen echt uit…..
- Volleybalsters Yelyco 4 houden seizoen levend na enerverend…..
- Extra beveiling hoofdstembureau Paramaribo in NIS..
- Parbo introduceert nieuw verpakkingsdesign..
- Woningnood blijft ondanks veel beloftes..
- Onderminister Ramsukul luidt noodklok over kartelvorming bi…..
- India schenkt ICT-lokaal aan Natin..
- EAS lanceert toekomstgericht Elektriciteitssectorplan..