ABOP zal vier ministersposten bekleden in het nieuwe kabinet van president Jennifer Geerlings-Simons. StarNieuws meldde, dat de partij de volgende personen voordraagt: Marinus Bee voor Binnenlandse Zaken (BiZa), minister David Abiamofo blijft op Natuurlijke Hulpbronnen (NH), de jurist Harish Monorath is voorgedragen voor Justitie en Politie (JusPol), en Miquella Huur voor het departement van Regionale Ontwikkeling (RO).
Door deze voordrachten, verandert er het een en ander op de kandidatenlijst van de ABOP in De Nationale Assemblee (DNA), waar de partij zes zetels heeft behaald. Aangezien Bee en Abiamofo al hebben bewilligd voor het parlement maar nu mi-nister worden, schuiven twee andere kandidaten door: Stanley Betterson (plaats 8) en Geneviévre Jordan (plaats 9), nemen hun plaats in DNA in.
Eerder schoof Abiamofo (plaats 7) al op, na het niet bewilligen van Subhash Goerdat (plaats 6), die zijn zetel niet wilde innemen en dat officieel liet weten aan het Centraal Hoofdstembureau. Ook Huur, die nu kandidaat-minister is, stond op de lijst (plaats 12), maar werd niet gekozen als parlementslid.
Vanmiddag zullen de leiders van de zes coalitiepartijen NDP, ABOP, NPS, PL, BEP en A20 bij elkaar komen om de voorgestelde ministers te bespreken en beoordelen.
Marinus Bee, gewezen voorzitter van DNA, zei tegenover Suriname Herald, dat er nog vertrouwen is. “Wij blijven onze bijdrage leveren aan de ontwikkeling van dit land”, aldus Bee.
Ook zei hij, dat het werk nog lang niet af is. ‘’Suriname verdient het dat we ons blijven inzetten.’’ ABOP toont zich bijzonder tevreden over het verloop van het democratisch proces in Suriname. “We zijn trots dat we als klein land, opnieuw waarde hebben gegeven aan onze democratische keten. Dat de eerste vrouwelijke president is gekozen, toont aan, dat we vooruitgang boeken”, aldus Bee.
Hij merkte ook op, dat een machtswisseling niet vanzelf verloopt. “Soms nemen we democratische overgangen te makkelijk aan, maar ze gaan niet altijd zoals wordt verwacht. Toch heeft Suriname laten zien, dat we ondanks de uitdagingen, een succesvolle overgang kunnen realiseren. Dat maakt mij als democraat erg trots”, aldus Bee.
ABOP staat volgens Bee, volledig achter het nieuwe regeerakkoord. “We ondersteunen deze regering en doen er alles aan bij te dragen. Natuurlijk is het lastig om beleid te voeren in een financiële crisis, maar als we gefocust blijven, eerlijk werken en blij-ven meedoen, kunnen we samen slagen.”
The post ABOP presenteert vier ministers voor nieuwe kabinet ..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..