De ABOP zal met vier ministers vertegenwoordigd zijn in het kabinet van president-elect Jennifer Geerlings-Simons. De partij van Ronnie Brunswijk, die bij de verkiezingen opnieuw een sleutelpositie in de formatie verwierf, claimt strategische ministersposten in de nieuwe regering.
Bekende en nieuwe gezichtenSuriname suriname verneemt dat Marinus Bee, oud-voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), is voorgedragen voor het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza). David Abiamofo, de huidige minister van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), mag zijn werk voortzetten.
Een opvallende naam op de lijst is die van jurist Harish Monorath, beoogd minister van Justitie en Politie (Juspol). Monorath was tussen 2010 en 2015 assembleelid. De vierde kandidaat is Miquella Huur, die het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) zal leiden.
Het is nog niet officieel bekend wanneer de ministers zullen worden beëdigd. President-elect Simons moet de voordrachten nog goedkeuren. Ook zal de procureur-generaal worden gevraagd een antecedentenonderzoek uit te voeren.
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..