De ABOP zal met vier ministers vertegenwoordigd zijn in het kabinet van president-elect Jennifer Geerlings-Simons. De partij van Ronnie Brunswijk, die bij de verkiezingen opnieuw een sleutelpositie in de formatie verwierf, claimt strategische ministersposten in de nieuwe regering.
Bekende en nieuwe gezichtenSuriname suriname verneemt dat Marinus Bee, oud-voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), is voorgedragen voor het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza). David Abiamofo, de huidige minister van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), mag zijn werk voortzetten.
Een opvallende naam op de lijst is die van jurist Harish Monorath, beoogd minister van Justitie en Politie (Juspol). Monorath was tussen 2010 en 2015 assembleelid. De vierde kandidaat is Miquella Huur, die het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) zal leiden.
Het is nog niet officieel bekend wanneer de ministers zullen worden beëdigd. President-elect Simons moet de voordrachten nog goedkeuren. Ook zal de procureur-generaal worden gevraagd een antecedentenonderzoek uit te voeren.
- Ruzie tussen SMS en HES over betaling bunkerdeal met Staats…..
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..
- Suriname bij OIC Youth Capital 2025 in Marokko..
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG..
- Regering keurt lopende zaken goed ter versterking van zorg,…..
- Internist Stephen Vrede: “30 jaar strijd tegen malaria nu b…..
- AWJ wil arbeidsbemiddeling vernieuwen en versterken..
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binne…..
- Diana Pokie: ‘Beleid Grondbeleid en Bosbeheer moet anders…..
- ‘Internationale MKB’s kunnen Suriname helpen nieuwe inkomst…..
- Minister Ramadhin: ‘Suriname officeel erkend als malariavri…..
- Erkenning malaria-vrije status bevestigt kracht van integra…..
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing..
- VHP kiest oppositiekoers: geen kandidaatstelling president …..
- Regering keurt overeenkomst met 9 bonden goed..
- Jeugdvormingscentrum Petrus Donders: plek voor rust en bezi…..
- Jogi: “Suriname heeft een nationaal ontwikkelingspad nodig …..
- DEMISSIONAIR PLICHTSVERZUIM..
- Vandaag volop zon..
- Discussie over stemmen op personen is gecompliceerd..
- KPS neemt vandaag online portaal rijbewijzen in gebruik..