Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen, heeft tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee, de financiële situatie van de Energiebedrijven Suriname (EBS) en de afdracht aan de staat, toegelicht. Sinds de invoering van de tariefmaatregelen heeft de EBS in totaal SRD 1.086.500.000 overgemaakt aan de overheid. “Het is dus niet zo dat EBS niet afdraagt”, benadrukte de minister.
Volgens Abiamofo zijn de inkomsten lager uitgevallen door diverse regeringsbeslissingen en een ongewijzigde prognose van het ministerie van Financiën, ondanks veranderende omstandigheden zoals wisselkoersen, brandstofprijzen en vooral de energieproductie. De prognose ging uit van 125 megawatt waterkracht, goedkoop te produceren voor 2 cent per kilowattuur. Echter, door extreme droogte daalde het stuwmeer tot 5 meter onder het langjarig gemiddelde, waardoor de productie soms terugviel naar 90 megawatt. Het tekort werd aangevuld met dure thermische opwekking (16 tot 17 cent per kilowattuur), wat SRD 1,6 miljard extra kostte.
Een verlaging van de stroomprijs is volgens de minister, niet in zicht. Huishoudens betalen nu gemiddeld SRD 2,40 per kilowattuur, terwijl de werkelijke kostprijs rond de SRD 5 ligt. De subsidies, bedoeld om lage verbruiksgroepen te ontzien, kosten jaarlijks SRD 360 tot 400 miljoen. Daarnaast drukken prijsafspraken met vakbonden en bedrijven, onbetaalde rekeningen van ministeries en ziekenhuizen, en niet-betaalde straatverlichting op de inkomsten.
Ondanks deze financiële uitdagingen, blijft de EBS volgens de bewindsman, de afgesproken afdracht doen aan Financiën, maar de combinatie van hogere kosten en lagere inning, zet de begrotingsverwachtingen onder druk.
The post Abiamofo: ‘Verlaging stroomprijs niet in zicht’ ..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..