Terugblikkend op zijn ministerschap, zei David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) in het programma Suriname Kiest, dat hij tevreden is over zijn beleid en een goede basis heeft gelegd voor zijn opvolger. Vanaf zijn aantreden is hij aan de slag gegaan om het ministerie te reorganiseren. Hij durft te zeggen dat er discriminatie is in het beleid. Tussen de ontwikkeling in het binnenland en de kustvlakte is er een groot contrast zichtbaar in belangrijke sectoren zoals onderwijs, gezondheidszorg en sport. Opeenvolgende regeringen hebben nagelaten dit aan te pakken. Abiamofo heeft sinds zijn aantreden als minister gelijkwaardige ontwikkelingskansen voor iedereen vooropgesteld.
Door Glenn Truideman en Rudi Esajas | Interview onderaan het artikel
Abiamofo durft oprecht te zeggen dat er tijdens dit zittingstermijn veel bereikt is voor met name de binnenlandbewoners. Ondanks obstakels zoals Covid-19 en een gebrek aan financiële middelen, is er in vele dorpen gewerkt aan schoon drinkwater en electriciteitsvoorziening. Hij is niet stil blijven zitten maar zelf op zoek gegaan naar middelen. Er zijn nog 2 grote projecten die gerealiseerd moeten worden waarvan het Biosuite project, met een focus op inheemse gemeenschappen in het zuiden van Suriname, waarbij 1 x 24u electriciteit middels hybride systemen wordt geleverd. Het tweede project houdt in dat er binnen 2 tot 3 jaren schoon drinkwater en electriciteit moet zijn voor iedereen.
Abiamofo staat op nummer 7 van de DNA-kandidatenlijst van de ABOP. Ondanks hij graag zou willen afmaken waar hij aan begonnen is op NH, trekt de onderwijssector hem ook wel aan. Hij heeft in Suriname aan de universiteit gestudeerd en weet als geen ander hoe belangrijk wetenschappelijk onderzoek is. ‘Een heleboel kan anders binnen het systeem. Onderwijs moet toegankelijk worden voor iedereen en er is heel veel werk aan de winkel’, stelt Abiamofo.
- Del Castilho: “Niet op staatsbesluit wachten om vermogen te…..
- Ophaalprocedure oproepingskaarten..
- Whiskeydief in verzekering gesteld..
- Mitchel Wongsodikromo: Van badmintontopper tot districtscom…..
- Verkiezingstijd in Suriname..
- OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?..
- Vernieuwd ICT-lokaal moet prestaties op Natin verbeteren..
- RBT houdt nep-agent aan..
- Finabank boekt solide resultaten en versterkt duurzame groe…..
- Minister Mac Andrew ontvangt Franse delegatie in aanloop na…..
- Meer aandacht voor Caribische Mary Seacole op Dag van de Ve…..
- Bewoners Matawai protesteren tegen illegale landingsbanen i…..
- Man eigent zich whiskey toe en berooft eigenaar..
- Santokhi geen voorstander van tweede IMF-programma..
- Schikking voorgesteld in zaak Wan Okasi tegen de Staat..
- Finabank haalt in 2024 nettowinst van SRD 249 miljoen..
- ‘ESP stelt in staat energievoorziening betrouwbaar, betaalb…..
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival compleet met toevoe…..
- Ramautarsing teleurgesteld over afwezigheid economische des…..
- Meer regen vandaag..
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..