door Valerie Fris
SIPALIWINI — Op initiatief van de jeugdraadsleden Jonathan Vrede en Magavio Jeroe en leden van Stichting Jongeren van Sipaliwini is een grote schoonmaakactie gehouden in het dorp Abenaston. “Enkele dorpsbewoners onder wie veel jongeren zijn gewapend met vuilniszakken en handschoenen, enthousiast aan de slag gegaan”, vertelt Vrede aan de krant. Het zwerfafval werd afgelopen zaterdag uit het dorp verwijderd. “Al dat afval vervuilt niet alleen de leefomgeving maar draagt ook bij aan milieuproblemen zoals bodem- en waterverontreiniging.” Dit project ‘Sipaliwini in bloei’ is geen eenmalige actie, laat Vrede ook weten.
Na de schoonmaakactie werden er verschillende fruitbomen, groenten en kruiden geplant voor de lokale school, zodat leerlingen “in de toekomst kunnen genieten van vers en gezond voedsel”, legt Vrede uit. Daarnaast werd er een speciale moestuin aangelegd voor de ouderen in het dorp. “Door deze groenten-uit-eigen -tuin-aanpak krijgen zij toegang tot voedzame maaltijden zonder afhankelijk te zijn van externe bronnen”. De groep kreeg ook hulp van Ivonne Antomoi die een van de trekkers is van het project.
‘Dit soort educatieve sessies zijn essentieel om duurzame gedragsveranderingen te stimuleren en te zorgen voor blijvende impact’Jonathan Vrede
Naast het fysieke werk werd er ook tijd vrijgemaakt voor een bewustwordingssessie. De inwoners van Abenaston werden geïnformeerd over het belang van een schone leefomgeving en hoe zij hier zelf aan kunnen bijdragen. “Dit soort educatieve sessies zijn essentieel om duurzame gedragsveranderingen te stimuleren en te zorgen voor blijvende impact. Als we samenwerken bouwen we aan een betere toekomst voor de volgende generaties”, zegt het jeugdraadslid Vrede. Hij is ervan overtuigd dat de jeugd de motor kan zijn achter positieve verandering. “En dit is nog maar het begin! Sipaliwini bloeit op en met de inzet van de gemeenschap zal deze beweging alleen maar groeien.”
- Scoutingvrijwilligers gehuldigd voor decennialange inzet..
- VICIEUZE CIRKEL..
- NDP goochelt met geld en woorden..
- Padvinders en vrijwilligers gewaardeerd voor hun inzet..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 23 Februari 2025..
- Politica Huur: “ABOP moet meer ruimte krijgen in komende re…..
- Hans van den Broek (88) Overleden: CDA-Prominent en Oud-min…..
- Scoutleiders en vrijwilligers gewaardeerd voor jarenlange i…..
- Kris Dwarkapersad Sharma..
- Emmy Vera Veldkamp-Fräser..
- Annie Florence Kopinsky..
- Openbrief aan de regering en De Nationale Assemblee..
- Assembleelid Plein: “Regering moet na registratie partijen …..
- SANTOKHI’S PERSOONLIJKE COALITIE..
- HOUDT DE DIEF ROEPT DIEF..
- BLTO protesteert en zal tot 10 uur lesgeven..
- Geen gunst, maar een recht!..
- Met PVC en DUS 13 partijen geregistreerd bij CHS..
- Bestuurder die inreed op politie bij roadblock aangehouden..
- Tienduizenden rouwen om vermoorde Hezbollah-leider, Nasrall…..
- STEM VAN LAAGGELETTERDEN TREKKEN MET POPULISTISCHE BELOFTEN..