De aanvraag van een paspoort zal voortaan online plaatsvinden. Dit betekent dat aanvragen niet langer op de traditionele manier worden gedaan. Vanaf 25 april kunnen burgers een aanvraag indienen voor het e-paspoort. Zij hoeven daarvoor niet meer naar een Bureau voor Burgerzaken (BvB) of het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB).
Volgens Eskak Mohamad, directeur van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), vindt de lancering van het e-paspoort plaats op 25 april. Dit gebeurt in verband met de inwerkingtreding van de nieuwe Wet op Reisdocumenten. Op die dag wordt het e-paspoort officieel geïntroduceerd in Suriname.
“Het gaat om biometrische paspoorten, anders dan de huidige paspoorten. De huidige paspoorten zijn nog ‘remedial’ en bevatten geen biometrische gegevens. Op 25 april wordt de wet gelanceerd die de basis vormt voor deze nieuwe reisdocumenten,” aldus Mohamad.
Het nieuwe paspoort zal biometrische gegevens van de houder bevatten, conform internationale standaarden. De bestaande paspoorten blijven geldig tot hun vervaldatum. Pas wanneer deze verlopen zijn, kunnen houders overstappen op het nieuwe, digitale e-paspoort. Alle nieuwe aanvragen zullen vanaf dat moment via het nieuwe systeem verlopen.
“Wie direct bij de lancering het e-paspoort wil aanvragen, zal het oude paspoort moeten inleveren. De kosten voor het e-paspoort bedragen 50 euro. De betaling gebeurt in euro’s, omdat het systeem is ontwikkeld in samenwerking met een buitenlands bedrijf dat zich specialiseert in internationale biometrische paspoorten,” legt Mohamad uit.
Het bedrag kan ook in Surinaamse dollars (SRD) worden voldaan tegen de dagkoers, verduidelijkt hij. De aanvraag voor het e-paspoort zal online gebeuren via een speciale applicatie. Betaling kan via een betaalautomaat of door middel van een storting bij de bank. Met het stortingsbewijs kan men zich vervolgens aanmelden bij een CBB-kantoor om de biometrische gegevens te laten vastleggen.
Mohamad verzekert dat het nieuwe systeem veel veiliger is dan het huidige. “We werken met biometrische gegevens volgens internationale normen, met ingebouwde beveiligingsfuncties. Het is zeer moeilijk te vervalsen. We zullen opereren binnen een veilige e-governmentomgeving die inmiddels goed is beveiligd. We verwachten geen problemen met hacks of datalekken. Het systeem is robuust en goed beschermd,” besluit de Biza-topfunctionaris.
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..