Het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) is doende de nieuwe districtscommissarissen klaar te stomen voor hun functie. Dit gebeurt middels een vijfdaagse scholingstraject waarbij de functionarissen in spe de aspecten horende bij het beroep krijgen aangereikt. De eerste trainingsdag was maandag 25 augustus 2025 in het Lalla Rookh-gebouw. In dit traject staat het thema ‘Juridische grondslagen van decentralisatie en de rol van de districtscommissaris’ centraal.
De training is opgebouwd uit verschillende modules en heeft als hoofddoel de capaciteit van de toekomstige districtscommissaris te versterken met betrekking tot het werk dat deze functionaris behoort uit te voeren. De training richt zich op het bieden van theoretische kennis over kernzaken die van belang zijn bij de uitvoering van de functie van districtscommissaris. Hierbij komen onder meer wettelijke en juridische aspecten aan de orde, evenals thema’s zoals decentralisatie, leiderschap en de Wet Regionale Organen.
Het programma is opgezet als een intensieve opleiding van vijf tot zes maanden, en waarbij de deelnemers twee tot drie dagen per week bijeenkomen. Van hen wordt actieve participatie verwacht, zodat zij niet alleen de kennis van de trainers, maar ook de praktijkervaring van reeds fungerende districtscommissarissen tot zich nemen. Met deze aanpak wordt beoogd de toekomstige dc’s beter toe te rusten op hun taken en verantwoordelijkheden, zodat zij in staat zijn hun rol effectief en met de juiste kennis uit te voeren.
- Voorlopige hechtenis Kromosoeto verlengd na uitstel SPSB-za…..
- Bond SBB legt werk neer uit onvrede..
- Hoge loonkosten en rentelasten drukken op begroting 2025..
- IJdele hoop..
- SAO en SIVIS bespreken stand van zaken met onderminister Ja…..
- Ouders bezorgd: “Onze kinderen slapen niet, de eindexamenre…..
- MAS waardeert leerlingen..
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..