Het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) is doende de nieuwe districtscommissarissen klaar te stomen voor hun functie. Dit gebeurt middels een vijfdaagse scholingstraject waarbij de functionarissen in spe de aspecten horende bij het beroep krijgen aangereikt. De eerste trainingsdag was maandag 25 augustus 2025 in het Lalla Rookh-gebouw. In dit traject staat het thema ‘Juridische grondslagen van decentralisatie en de rol van de districtscommissaris’ centraal.
De training is opgebouwd uit verschillende modules en heeft als hoofddoel de capaciteit van de toekomstige districtscommissaris te versterken met betrekking tot het werk dat deze functionaris behoort uit te voeren. De training richt zich op het bieden van theoretische kennis over kernzaken die van belang zijn bij de uitvoering van de functie van districtscommissaris. Hierbij komen onder meer wettelijke en juridische aspecten aan de orde, evenals thema’s zoals decentralisatie, leiderschap en de Wet Regionale Organen.
Het programma is opgezet als een intensieve opleiding van vijf tot zes maanden, en waarbij de deelnemers twee tot drie dagen per week bijeenkomen. Van hen wordt actieve participatie verwacht, zodat zij niet alleen de kennis van de trainers, maar ook de praktijkervaring van reeds fungerende districtscommissarissen tot zich nemen. Met deze aanpak wordt beoogd de toekomstige dc’s beter toe te rusten op hun taken en verantwoordelijkheden, zodat zij in staat zijn hun rol effectief en met de juiste kennis uit te voeren.
- Directoraat Volkscommunicatie meldt reeks wijzigingen op ‘g….
- Prijzen vrijdag 22 augustus 2025.
- Regering grijpt in: percelen Reeberg terug bij gedupeerden..
- Somohardjo: “Minister zal kwestie Reeberg 100 procent corri…..
- Dagblad Suriname, vrijdag 22 augustus 2025.
- Leerkrachten binnenland delen knelpunten met minister Curri…..
- Onderwijs werkt aan permanent draaiboek voor start schoolja…..
- Gepensioneerden SLM vestigen hoop op president..
- Toekomst Suriname ligt op het water..
- Ministerie van BiZa werkt aan finalisering beleidsplan..
- Ruimtes afdeling Dossiervorming Nationaal Archief gesloten …..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport biedt jongeren va…..
- Rechter schrapt boete van half miljard dollar voor fraude T…..
- Carmen Magda Lasonder (66) Nederland 16-8-2025..
- Carmen Magda Lasonder (66m) Amstedam 16-8-2016..
- Crisisteam moet binnen 6 maanden Huize Ashiana en Esther St…..
- Koi Carper kruipt door oog van naald tegen gehavend SCVU..
- Minister Currie: “Kwalitatieve begeleiding en voeding essen…..
- BESCHOUWING — De donkere schaduw boven Ramdin..
- Econoom Ramautarsing: Suriname moet balans zoeken in buiten…..
- Kleine inzet levert twee grote jackpots op in Washington ca….