Andrew Baasaron, de lijsttrekker van A20, zal voorgedragen worden om minister te worden van EZ. Dit legt de partij in het weekend voor aan de structuren. De politieke partijen NDP, NPS, BEP, PL, ABOP en A20, die een intentieverklaring hebben ondertekend voor een nieuw te vormen coalitie, hebben gisteren overeenstemming bereikt over verdeling van sleutelpsoten en ministeries.
Door Rudi Esajas en Glenn Truideman | Interview onderaan het artikel
Eerder was bekend dat de NDP het presidentschap zou invullen en de NPS het vicepresidentschap. De politieke partij A20, die met 1 zetel aan de coalitie deelneemt krijgt het beheer over het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ). Steven Reyme, de voorzitter van A20, heeft vaker gezegd zitting te willen nemen in het parlement. Het is nu nog onduidelijk welke plekken de PRO zal invullen binnen de samenwerking met A20 en DOE.
Volgens Steven Alfaisi, voorzitter van DOE, is ook afgesproken dat alle partijen kader mogen aandragen voor de invulling van de diverse ministeries. Dat vertelde hij gisteren in het programma Suriname Kiest op .. Echter, een ministerie is geen eigendom van een politieke partij: iedereen draagt deskundigen voor en de bese wordt gekozen voor de job. Dat is tijdens de onderhandelingen met de NDP duidelijk gemaakt.
A20 had interesse in de ministeries van Justitie en Politie en van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Gerold Sewcharan van de PRO zei eerder tegenover . dat zijn voorkeur uitgaat naar JusPol omdat de PRO daar een wezenlijke bijdrage aan kan leveren. Vernomen wordt dat Onderwijs naar de NPS gaat. Naar verluidt zal het aantal ministeries nu nog hetzelfde blijven en gaandeweg de regeerperiode zal gewerkt worden aan sanering.
- Oud-minister Assen: “President wil mogelijk in regering bli…..
- BRAIN DRAIN BELEID..
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni..
- Bij ongeluk in VS komen 250 miljoen bijen vrij, zoektocht n…..
- Kevin Mitchell Miquel Gompel (37) Paramaribo Suriname 26-5-…..
- Eline Elfriede Boschman (86) Paramaribo 26-5-2025..
- NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter be…..
- Frankrijk versterkt luchtmachtbasis voor nucleaire dreiging..
- Geen fraude in Wanica, wel veel slordigheden pv’s..
- Regering neemt besluiten ter verbetering woningnood en infr…..
- Muriel Ignatia Tjon A Tjieuw-van Thol..
- Santokhi gaat opzichtig over de schreef..
- President Santokhi: “Deze verkiezing heeft nog geen winnaar…..
- ‘Koek’ verdeeld in zes delen; wachten op goedke…..
- 4-tal roof verdachten door RBTP opgespoord en aangehouden..
- Mac Intosh: “Duurzaamheid is fundamenteel recht van onze vo…..
- A20 wil ordentelijke afronding verkiezingsproces..
- Suriname onderstreept duurzaamheid op ACS-Ministeriële verg…..
- Michael Babb overleden..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..