Tekst en beeld Merredith Bruce
PARAMARIBO — Afgaand op reacties en opmerkingen tijdens veldcampagnes heeft de politieke combinatie A20, gevormd met DOE en PRO, de overtuiging dat zij op 25 mei zal verrassen met haar verkiezingsresultaat. “A20 is een politieke reus, onderschat ons niet. We gaan verrassen met zetels”, zei lijsttrekker Andrew Baasaron bijna waarschuwend tijdens de slot-online massameeting van de partij vrijdag.ADVERTISEMENT
A20-voorzitter Steven Reyme deed als laatste spreker eveneens deze opmerking. “Ondanks de resultaten van gehouden peilingen hoor je op het veld iets anders. Mensen zeggen ons ‘unu o verras deng’”, zei Reyme na de bijeenkomst aan de Ware Tijd. “Zeker vanuit de discipline waar ik vandaan kom (de geloofsgemeenschap,…red.) zal men massaal op ons stemmen. Je hebt er sowieso wel een paar die voor andere partijen gaan, maar niet zomaar wordt er gebeden voor iets anders. Mensen willen nieuwe partijen en wij zijn daar één van, zo niet hét alternatief.”ADVERTISEMENT
Verandering
Naarmate de verkiezingsdag nadert, staat de A20-leider elke morgen op met “een gevoel van vrede”. “Ik sta op met de wetenschap dat dit het moment is dat er een verandering moet komen, dat er daadwerkelijk een nieuwe wind moet waaien in Suriname.” Zelf had hij het “fantastisch” gevonden als nieuwe politici de lead zouden hebben in dit politieke landschap waar hij naar verlangt. Hij houdt er echter rekening mee dat de nieuwe regeercoalitie een mix wordt van oude en nieuwe partijen. “We hopen dat de kiezer ons genoeg zetels zal geven zodat we daadwerkelijk die verandering kunnen brengen.”
Politieke partijen konden tot en met vrijdag politieke bijeenkomsten houden en propaganda voeren. Op de vraag of A20 voldaan is met de propaganda die de afgelopen periode heeft gevoerd, zegt Reyme: “Het kan altijd meer. Elke dag is een ‘lesson learned’. Je moet creatief en innovatief zijn.” Hij laat weten dat hij en andere combinatieleden die ondernemers zijn, genoodzaakt waren in hun eigen zak te tasten. Zelf had hij graag een fysieke massameeting gewild om zo, zegt hij, de reële kracht van de combinatie te peilen. “Na de verkiezingen gaan we evalueren wat we anders kunnen doen.”
Gedeelde verantwoordelijkheid
Het verschil tussen toen A20 vijf jaar terug voor het eerst en alleen deelnam aan de verkiezingen en nu in combinatieverband, is volgens Reyme dat er nu sprake is van “gedeelde verantwoordelijkheid en gedeeld leiderschap”. De A20-leider hoopt op eerlijke verkiezingen. Hij deelt mee dat de combinatie met ondersteuning van het Anti-fraudeplatform ervoor heeft gezorgd twee toezichthouders op elk stembureau te hebben.
- Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van Hof van…..
- Actie bij Medische Zending: personeel eist uitbetaling toeg…..
- Kisoensingh wil onderzoek PG bij vermeende corruptie rond g…..
- Eindpresentatie ‘Baka Skoro’ toont groei en trots pupillen …..
- Santokhi: “Beveiliging hoogwaardigheidsbekleders vereist di…..
- PL-kandidaat Lumsden hoopt op steun van Surinamers van Java…..
- Man (29) opgepakt voor bezit van marihuana en sukru..
- Man (27) opgepakt verdacht van verduistering gouden sierade…..
- Man onder bedreiging van vuistvuurwapen beroofd te Ganzee..
- Islamitische Ontwikkelingsbank keurt financiering voor nieu…..
- Damodar Patak: ‘Ik zal geen verlengstuk van een partij zijn…..
- Jagdeo: ‘Guyana zwemt niet in oliegeld’..
- Lancering StarTV nationaal en internationaal..
- Kuldipsingh waarschuwt voor gevolgen van alcoholgebruik en …..
- Onafhankelijke DNA-kandidaat Aniel Koendjbiharie: ‘Ik wens …..
- Granmorgu FPSO gaat fabricagefase in..
- ‘Spirituele leider’ ingerekend voor oplichting en verduiste…..
- BINI constateert kopie en plagiaat partijprogramma’s..
- Sewcharan: komende verkiezingen uitermate belangrijk..
- Hof beraadt zich over hoger beroep in zaak stichting Wan Ok…..
- PCS-medewerkers wachten nog op beloofde SRD 1500 van de sta…..