De politieke partij Alternatief 2020 (A20) heeft vanmiddag haar voorlopige kandidatenlijst voor De Nationale Assemblee (DNA) gepresenteerd, in samenwerking met de Partij voor Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en de Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO). Deze drie partijen vormen een samenwerkingsverband, waarbij A20 de inschrijvende partij is. Hoewel de lijst voorlopig is, kunnen er nog wijzigingen plaatsvinden.
Er is een akkoord bereikt over de verdeling van de plekken op de lijst: de eerste positie is voor DOE, de tweede voor A20 en de derde voor PRO. De lijst bevat 22 vrouwelijke en 29 mannelijke kandidaten. De vijftigste plek is voorlopig vacant.
Een opvallende naam op de lijst is die van advocaat Joan Nibte. Ze werd in oktober 2019 door het Advocaten Tuchtcollege voor drie maanden geschorst na beschuldigingen van afpersing van ongeveer SRD 290.000 in een zaak over de opheffing van een contract. In een andere zaak kreeg zij de maatregel van berisping opgelegd.
Nibte zei eerder aan Radio ABC dat zij veel heeft geleerd van de tuchtmaatregelen die haar in 2020 werden opgelegd. Ze is van mening dat ze sterker uit de situatie is gekomen en dat haar liefde voor Suriname haar drijft om zich opnieuw kandidaat te stellen voor een rol in de nationale politiek. Ze benadrukte dat haar focus nu ligt op het bijdragen aan een rechtvaardiger en beter Suriname, en hoopt dat haar ervaring en vastberadenheid haar in staat stellen een waardevolle bijdrage te leveren aan het land.
De kandidatenlijst van A20:1. Andrew Baasaron2. Steven Reyme3. Gerold Sewcharan4. Fairouz Fredison5. Carl Breeveld6. Joan Nibte7. Gloria Wong Swie San8. Graciëlla Hardjopawiro9. Yvonne Christiaan10. Rashly Resida11. Anneke Kerto12. Rayen Karwofodi13. Steven Alfaisi14. Joraisa Pokie15. Jenifer Wong Swie San16. Ricky Stutgard17. Bennito Olieberg18. Maureen Chandi19. Robby Holband20. Winish Imansoeradi21. Fabiëne Alfaisi22. Quincy Amelo23. Clifton Jozefzoon24. Gelvin Filé25. Lorenzo Irion26. Florance Castillion27. Marcel Adihardjo28. Paul Brandon29. Rachida Grames30. Mapale Itoewaki31. Marjon Hirosemito32. Edith van der Erf33. Marlon Hoogdorp34. Elizabeth Atmopawiro35. Guno Polak36. Gerson Abel37. Barabara Lont38. Cornelis Carbin39. Dennis Sibilo40. Airiën Karsoredjo41. Elvira Weger42. Ritesh Sewparadsingh43. Harry Mungra44. Guilliano Francis45. Bianca Soikromo46. Idris Fredison47. Lorette Sjieuw-Oe-Joen48. Deborah Hoogdorp49. Ruben Padarath50. Vacant51. Samuël Kuik
- NPS maakt DNA-kandidatenlijst bekend; SPA en DRS krijgen el…..
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..
- De H van ……...
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..