Andrew Baasaron, kandidaat-minister namens de politieke samenwerking A20, is te spreken over de gesprekken die hij heeft gevoerd met NDP-voorzitter Jennifer Simons. Tijdens het overleg heeft hij haar ervaren als een hoopgevende gesprekspartner. “Zij is een persoon met hart voor Suriname,” verklaarde Baasaron in het programma Suriname Kiest op ABC.
Volgens hem is Simons als leider wezenlijk anders dan haar voorganger Desi Bouterse. Hij stelt dat de NDP in de toekomst nog zal moeten bewijzen of er daadwerkelijk sprake is van verandering binnen de partij.
Tijdens de gesprekken is ook het proces van zuivering binnen de partij aan de orde gekomen. Simons zou dit met tact en wijsheid hebben aangekaart, wat volgens Baasaron hoop biedt op gezamenlijke stappen in dat traject.
In het interview blikte de A20-kandidaat ook terug op de eerdere samenwerking met de NDP. Die eindigde in 2016 met een breuk in de coalitie, wat voor veel leden van DOE leidde tot pijn en teleurstelling. “De gesprekken met onze achterban zijn niet zonder slag of stoot verlopen, maar uiteindelijk hebben we elkaar weer gevonden,” aldus Baasaron.
Hij benadrukte dat A20 de komende vijf jaar de kans heeft om te bewijzen dat dienstbaar leiderschap geen loze slogan is. “Suriname heeft in het verleden stappen gezet, maar is niet wezenlijk gegroeid. Er is te weinig geïnvesteerd in mensen. De samenleving heeft behoefte aan leiders die niet alleen mooie woorden spreken, maar hun woorden ook omzetten in daden.”
Baasaron beseft welke verantwoordelijkheid het ministerschap met zich meebrengt. Hij zal leiding geven aan het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie. “Het is geen one man show. Ik zal de hulp van iedereen nodig hebben.”
- Overvallers mishandelen bejaarde vrouw en stelen kluis met …..
- VHP-Nederland: Laat het landsbelang boven partijbelang staa…..
- Politie zoekt eigenaren geparkeerde trucks Willem Campagnes…..
- Guyana’s olieproductie stijgt met succesvolle install…..
- Simons voldoet niet aan een voorwaarde om president te word…..
- Opruiming verkiezingsmateriaal gestart: dc vraagt hulp Open…..
- Rusland: ‘Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP’..
- Showpromotor Goercharan wil Kool & The Gang naar Surina…..
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst..
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..