Andrew Baasaron, kandidaat-minister namens de politieke samenwerking A20, is te spreken over de gesprekken die hij heeft gevoerd met NDP-voorzitter Jennifer Simons. Tijdens het overleg heeft hij haar ervaren als een hoopgevende gesprekspartner. “Zij is een persoon met hart voor Suriname,” verklaarde Baasaron in het programma Suriname Kiest op ABC.
Volgens hem is Simons als leider wezenlijk anders dan haar voorganger Desi Bouterse. Hij stelt dat de NDP in de toekomst nog zal moeten bewijzen of er daadwerkelijk sprake is van verandering binnen de partij.
Tijdens de gesprekken is ook het proces van zuivering binnen de partij aan de orde gekomen. Simons zou dit met tact en wijsheid hebben aangekaart, wat volgens Baasaron hoop biedt op gezamenlijke stappen in dat traject.
In het interview blikte de A20-kandidaat ook terug op de eerdere samenwerking met de NDP. Die eindigde in 2016 met een breuk in de coalitie, wat voor veel leden van DOE leidde tot pijn en teleurstelling. “De gesprekken met onze achterban zijn niet zonder slag of stoot verlopen, maar uiteindelijk hebben we elkaar weer gevonden,” aldus Baasaron.
Hij benadrukte dat A20 de komende vijf jaar de kans heeft om te bewijzen dat dienstbaar leiderschap geen loze slogan is. “Suriname heeft in het verleden stappen gezet, maar is niet wezenlijk gegroeid. Er is te weinig geïnvesteerd in mensen. De samenleving heeft behoefte aan leiders die niet alleen mooie woorden spreken, maar hun woorden ook omzetten in daden.”
Baasaron beseft welke verantwoordelijkheid het ministerschap met zich meebrengt. Hij zal leiding geven aan het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie. “Het is geen one man show. Ik zal de hulp van iedereen nodig hebben.”
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitg…..
- Ruzie tussen Trump en Musk escaleert: “Ondankbaar en doorge…..
- Lucht tussen PL en HVB nog niet geklaard..
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca..
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvis…..
- Een gezegende Eid ul-Adha..
- Samenwerkende partijen buigen zich over regeerakkoord..
- Openbaar Ministerie eist 35 jaar celstraf voor hoofdverdach…..
- Geen schoonheidsprijs organisatie verkiezingen..
- Verkiezingsorganisatie overschrijdt budget met SRD 60 miljo…..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt uniek cadeau..
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op…..
- Geen schoonheidspijs organisatie verkiezingen..
- Regering keurt sociaaleconomische maatregelen goed..
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig..
- Koi Carper 2 revancheert zich op Yellow Birds..
- CheGuevara’s Verrassende Rolex-Collectie: Marxistische Stri…..
- Juspol-minister reikt hulp aan na dodelijk bootongeluk..
- Imran Khan roept zich uit tot PTI-beschermheer vanuit gevan…..
- Nationaal schaakkampioen Yeung naar Bahama’s..
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..