Argentijnse autoriteiten hebben vrijdag een reeks panden doorzocht als onderdeel van een onderzoek naar een vermeend smeergeldplan dat hoge functionarissen dreigt te betrekken, aldus lokale media.
De autoriteiten hebben mobiele telefoons en een geldtelmachine in beslag genomen tijdens een inval in het huis van Diego Spagnuolo, die tot deze week aan het hoofd stond van de gehandicaptendienst, als onderdeel van een strafrechtelijk onderzoek, meldden de media.
De regering van Milei ontsloeg Spagnuolo eerder deze week “als preventieve maatregel”, aldus een verklaring die donderdagochtend op X werd gepubliceerd.
Lokale media publiceerden eerder deze week audio-opnames waarin een stem die klinkt als die van Spagnuolo te horen is terwijl hij omkoping binnen de dienst bespreekt. Er werden geen details gegeven over wanneer of in welke context de opnames zijn gemaakt. Daarin is Spagnuolo te horen die zegt: “Ze bedriegen mijn dienst.” Hij zinspeelt op Karina Milei, de zus en stafchef van de president, die steekpenningen heeft ontvangen en zei dat hij met de president heeft gesproken en “dat ze niets hebben opgelost.”
De kabinetschef heeft verklaard dat Spagnuolo volgens Milei nooit melding heeft gemaakt van de vermeende omkoping.
Het schandaal komt op een delicaat moment voor Milei, die deze week te maken heeft gehad met een reeks tegenslagen in het Congres, waaronder een poging van wetgevers om een presidentieel veto te negeren dat zich verzette tegen een verhoging van de financiële steun voor mensen met een beperking.
Het onderzoek, bevolen door een federale rechter, omvatte invallen in een reeks panden, waaronder het agentschap voor mensen met een beperking, een farmaceutisch bedrijf en enkele privéwoningen, aldus de lokale krant La Nacion.
- President Simons belooft hervatting kabinetstoelage voor sp…..
- NDP en NPS streven dezelfde doelen na ondanks ideologische …..
- ‘Onderwijs moet ook focussen op duurzame beroepen’..
- President Simons: Geen nieuw IMF-programma..
- Dc Pansa: ‘Suriname heeft u nodig, de districten hebben u n…..
- Zijin Rosebel Goldmines introduceert elektrische mijnbouwtr…..
- Ronald Eddie Rudolph Redan..
- Vier restauranteigenaars opgepakt na dood Nederlandse broer….
- Recherche Regio West houdt meervoudige inbreker aan.
- Tsang overweegt vaste bijdrage voor vuilophaal..
- Schone binnenstad..
- Rusland lanceert eigen messenger-app Max.
- Zeldzaam Jordan–Bryant-sportkaart breekt record.
- Eerste geval van vleesetende schroefworm bij mens in VS vas….
- Barbados lanceert Caribisch Instituut voor Democratie.
- China verdedigt samenwerking met Latijns-Amerika.
- Broer ingesloten voor zware mishandeling jongere zus.
- Genezingscampagne De Deur..
- Inspiratiebron..
- Port Kaituma-man aangehouden na cocaïnetransport op binnenl….
- Djokovic begint US Open-campagne met overwinning op 19-jari….