Bolivianen hebben zich in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen resoluut uitgesproken tegen de linkse partij die het land de afgelopen twee decennia heeft geregeerd. Dit maakt waarschijnlijk de weg vrij voor een marktvriendelijker beleid voor de door crisis geteisterde economie.
De centristische senator Rodrigo Paz behaalde 31,3% van de stemmen, terwijl Eduardo del Castillo van de Beweging voor Socialisme, MAS, slechts 3,16% haalde, volgens de eerste resultaten die zondagavond door de Kiesraad werden vrijgegeven.
De conservatieve oud-president Jorge “Tuto” Quiroga van de Alianza-coalitie werd tweede met 26,3%, met meer dan 92% van de stemmen geteld.
Als geen enkele kandidaat meer dan 40% van de stemmen behaalt met een voorsprong van 10 punten, vindt er op 19 oktober een tweede ronde plaats. De volledige officiële uitslag wordt binnen zeven dagen bekendgemaakt.
De uitslag markeert een drastische verschuiving voor een land dat sinds 2006 grotendeels werd gedomineerd door de interventionistische MAS-partij onder leiding van de charismatische Evo Morales, hoewel zijn ooit sterke greep op de linkse coalitie al was vervaagd.
“Bolivia vraagt niet alleen om een regeringswisseling, het vraagt om een verandering in het politieke systeem”, zei Paz in een toespraak die zondagavond werd uitgezonden.
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..
- Vijf advocaten en kandidaat-notaris beëdigd bij Hof van Jus….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg..
- Minister Currie: “Tekort aan leerkrachten blijft grote uitd…..
- Rechtspraak en belangenverstrengeling..
- Trinidad en Tobago wil energie-tijdperk leiden met nieuwe d….
- Zero tolerance-beleid als nalatenschap van Simons.
- Opmerkelijk – 102-jarige Japanner oudste persoon die top be….
- Eve onthult romance met Suge Knight.
- Santokhi treedt toe tot DNA na korte vakantie..
- Versterking Engels taalonderwijs besproken bij ontmoeting V…..
- Kunst uit staatscollectie smeekt om behoud: ‘Besef heel ver…..
- Oud-president Santokhi tijdelijk in het buitenland met gezi…..
- Vrouw uit Peru smokkelt cocaïne in seksspeeltje op Bali, kr….
- Inheemse groepen eisen actie van Zuid-Amerikaanse leiders t….