Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft maandag geoordeeld dat buitenlandse wetgeving geen rechtsmacht heeft in het land, nadat de Verenigde Staten een wet had gebruikt om een rechter van het Hof te sanctioneren.
Alexandre de Moraes, rechter van het Braziliaanse Hooggerechtshof, is doelwit geworden van sancties van de Amerikaanse president Donald Trump, maar Hof oordeelde maandag dat de berisping van Washington buiten de perken is.
Washington heeft de Magnitsky Act, een Amerikaanse wet die sancties voorziet tegen personen die wereldwijd worden beschuldigd van mensenrechtenschendingen, gebruikt om beperkingen op te leggen aan Alexandre de Moraes, rechter van het Hooggerechtshof, die het proces voorzit tegen de vermeende staatsgreep van voormalig president Jair Bolsonaro. Moraes is ook de rechter die vorig jaar het sociale netwerk X, voorheen Twitter, in Brazilië verbood.
“Rechter Flavio Dino van het Federale Hooggerechtshof heeft de rechtsgeldigheid van rechterlijke beslissingen, wetten, decreten en uitvoerende bevelen van buitenlandse staten in ons land opgeschort”, aldus het Braziliaanse Hooggerechtshof in een verklaring.
Volgens de Braziliaanse Grondwet kunnen buitenlandse rechterlijke beslissingen “in Brazilië alleen worden afgedwongen na goedkeuring of in overeenstemming met internationale mechanismen voor justitiële samenwerking”, aldus het Hof.
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..
- Vijf advocaten en kandidaat-notaris beëdigd bij Hof van Jus….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg..
- Minister Currie: “Tekort aan leerkrachten blijft grote uitd…..
- Rechtspraak en belangenverstrengeling..
- Trinidad en Tobago wil energie-tijdperk leiden met nieuwe d….
- Zero tolerance-beleid als nalatenschap van Simons.
- Opmerkelijk – 102-jarige Japanner oudste persoon die top be….
- Eve onthult romance met Suge Knight.
- Santokhi treedt toe tot DNA na korte vakantie..
- Versterking Engels taalonderwijs besproken bij ontmoeting V…..
- Kunst uit staatscollectie smeekt om behoud: ‘Besef heel ver…..
- Oud-president Santokhi tijdelijk in het buitenland met gezi…..
- Vrouw uit Peru smokkelt cocaïne in seksspeeltje op Bali, kr….
- Inheemse groepen eisen actie van Zuid-Amerikaanse leiders t….