Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal

Het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening beschikt op dit moment niet over voldoende financiële middelen om de vuilophaal in de komende zes maanden, te garanderen. “We moeten roeien met de riemen die we hebben”, aldus Stephen Tsang. In de begroting voor 2025 is voor vuilophaal en -verwerking een bedrag van ruim SRD 262,381 miljoen opgenomen. ‘’Dat bedrag voorziet echter slechts in de uitvoering gedurende de eerste helft van het jaar’’, stelt Tsang.
Volgens interne rapportages is er in de afgelopen vijf jaar, steeds dezelfde beperking opgelegd door het toenmalige ministerie van Financiën: de begroting mocht slechts de eerste zes maanden dekken. ‘’Voor de resterende periode was men afhankelijk van een suppletoire begroting. Dat is absoluut geen behoorlijk bestuur”, aldus Tsang.
De regering Santokhi heeft bij eerdere begrotingsbehandelingen steeds benadrukt, dat zij binnen de internationale norm van een begrotingstekort van 4 procent is gebleven. Dit is volgens critici een misleiding van zowel de samenleving als het IMF. Voor het hele jaar is in totaal ruim SRD 427 miljoen nodig, waardoor er in de nota van wijziging SRD 165,1 miljoen extra is opgenomen. Het grootste deel van dit bedrag is bestemd voor de vuilophaal. ‘’Het ministerie werkt aan nieuwe modellen, waarbij de vervuiler gedeeltelijk meebetaalt, want deze situatie is op lange termijn niet houdbaar”, aldus Tsang.
The post Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal ..