Het parlement kreeg er gisteravond een nieuw politiek woord bij: kamelionisme. Volgens parlementariër Bronto Somohardjo (PL) is de VHP-fractie daar het toonbeeld van. Hij verwijt de coalitiepartij dat zij van standpunt wisselt alsof het niets is – zowel in de kwestie van dienstauto’s als bij de ontheffing van de korpschef.
VHP draaide 360 graden bij korpschef
Somohardjo haalde een voorbeeld uit januari 2022 aan. Toen het ging om de ontheffing van korpschef Roberto Prade stelde de VHP-fractie nog dat het de prerogatief van de regering is en dat alleen de president de bevoegdheid heeft om de korpschef te benoemen of te ontslaan. “Dat is kamelionisme,” aldus Somohardjo. Hij benadrukte dat kamelionisme staat voor politici die vandaag iets zeggen en morgen 360 graden draaien.
Verantwoording stopt niet bij de voordeur
De PL-parlementariër gaf aan dat politieke verantwoordelijkheid niet ophoudt bij het aftreden. “Wie beslissingen neemt met publiek geld moet daar altijd uitleg over kunnen geven, ook al is hij of zij geen minister meer, ook al is hij of zij geen president meer,” stelde hij. Somohardjo kondigde aan een wetsvoorstel in te dienen om oud-bewindslieden tot drie jaar na hun vertrek te verplichten zich in De Nationale Assemblee te verantwoorden. Volgens hem is dit geen politiek wapen, maar een maatregel van democratische hygiëne.
Integriteit niets meer waard dan een auto
De PL’er verwees verder naar de recente commotie over de dienstauto’s. Volgens hem bleek daaruit hoe lichtzinnig er wordt omgesprongen met integriteit. “Sommigen gingen tijdens de verkiezingen huis aan huis met hun meest integere gezicht, op de tonen van baithak gana en zelfs potjo potjo-muziek. Maar als puntje bij paaltje komt, blijkt de integriteit niets meer waard dan een auto,” zei Somohardjo fel. Hij wees erop dat de PL zelf geen gebruik heeft gemaakt van de regeling waarbij auto’s voor een appel en een ei konden worden gekocht. “Wij hebben dat niet gedaan. Wij doen niet aan kamelionisme.”
Waarschuwing voor de toekomst
Somohardjo stelde dat politici die weten dat zij later nog verantwoording moeten afleggen, bepaalde besluiten niet zo makkelijk zullen nemen. “Sommige besluiten die wij nu moeten herstellen, komen niet eens van deze regering, maar uit een tijd dat macht werd gezien als privébezit en verantwoording als hinderlijke bijzaak,” aldus de parlementariër.
- Abiamofo: extreem lage waterstand en hogere kosten drukken …..
- Eminem rapt woorden op ‘silver’ die niemand kan negeren.
- Ice Spice’s ‘mom’ steelt de show met nieuwe virale se….
- Katy Perry beboet voor filmen in beschermd Spaans duingebie….
- Emanuel Pinas heeft onlangs een nieuwe single ‘Sakafasi’ ui….
- O.S. Kampong Baroe wint landelijke knutselwedstrijd..
- Het Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 augustus….
- Manege Ponderosa Suriname neemt succesvol deel aan wedstrij…..
- Prijzen vrijdag 15 augustus 2025.
- “Een business hebben betekent veel, maar je karakter beteke….
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal voor een maand aangehouden..
- Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie S…..
- Currie: tekort aan vakleraren pas over twee jaar opgelost..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lijk..
- Next Level business workshop brengt digitale ontwikkeling b…..
- Nieuwe directeur Algemene Zaken verwelkomd door personeel..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘We komen om kampioen te worden!…..
- Kameleonpolitiek’ in DNA: VHP-fractie krijgt flinke uithaal…..
- Romeo Renaldo Summerville (66) Amsterdam 12-8-2025..
- Sandra Ilse Willems (64) Zaandam 10-8-2025..
- Rudy Eugene Eijndhoven (69) Suriname 9-8-2025..