Op 8 augustus bracht minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) een bezoek aan Cabenda Dorp ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de officiële erkenning van de gemeenschap. Deze mijlpaal viel samen met de viering van de Dag der Inheemsen op 9 augustus.
Tijdens de bijeenkomst stond dorpshoofd Jeane Kabenda stil bij de inzet van haar vader, Joseph Kabenda, oprichter van het dorp, die destijds streed voor de erkenning. Minister Huur sprak haar waardering uit voor het behoud van de inheemse cultuur, zoals de traditionele klederdracht en de sterke verbondenheid met de natuur. Ze gaf aan samen met de gemeenschap te willen werken aan verdere ontwikkeling, met bijzondere aandacht voor onderwijs, dat volgens haar de basis vormt voor vooruitgang.
Kapitein Muriel Fernandes, voorzitter van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), riep de bewoners op om hun rechten en erfgoed te blijven beschermen. Ook kapitein Jean Kabenda en kapitein Sergio Jubitana, voorzitter van de Organisatie Samenwerkende Inheemse Dorpen Para en Wanica (OSIP), waren bij de gelegenheid aanwezig.
De festiviteiten werden afgesloten met optredens van zang- en dansgroep Sambura.
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..
- Isaacs: ‘Het is verlopen op een manier, die ik niet had gew…..
- Advocaat Hugo Essed: ‘Stop juridisering aanbestedingsconfli…..
- Begroting 2025 Suriname: tekort van SRD 12 miljard door sti…..
- Tweede fase SPSB-strafzaak: verdachten en bedrijven opnieuw…..
- Felle discussie in DNA na opmerking over ontslag korpschef …..
- Illegale visserij voornaamste aandachtspunt ontmoeting pres…..
- Begrotingstekort over 2025 is nu 6% van het BBP..
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Iwan Stefanus Lantveld..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..