Suriname behoort tot de vier CARICOM-landen met de laagste benzineprijzen in juli van dit jaar. Dat blijkt uit gegevens die de Energy Chamber van Trinidad & Tobago donderdag heeft gedeeld op basis van cijfers van global-petrolprices.com. Met een gemiddelde prijs van ongeveer USD 0,81 per liter in buurland Guyana, waar benzine het goedkoopst was, bleef ook Suriname onder het wereldgemiddelde van USD 1,19 per liter in het tweede kwartaal van 2025.
Naast Suriname en Guyana, werden ook in Haïti en Trinidad & Tobago benzineprijzen gemeten die lager lagen dan het wereldgemiddelde. In tegenstelling tot Barbados – waar de prijzen richting de USD 2 per liter gingen en die als duurste uit de bus kwam in de regio – heeft Suriname in de afgelopen maanden geen grote prijsverhogingen doorgevoerd. Volgens de Energy Chamber is het prijsverschil in de regio grotendeels toe te schrij-ven aan uiteenlopend overheidsbeleid, waaronder accijnzen, subsidies en prijsregulering. Guyana zag in maart nog een daling van de prijs van USD 1,03 naar USD 0,81 per liter, mede dankzij het in stand houden van een nultarief op brandstofaccijnzen sinds 2022. In Trinidad & Tobago wordt de benzineprijs kunstmatig laag gehouden via een gesubsidieerd prijsmechanisme.
In Suriname zijn de brandstofprijzen sinds begin dit jaar relatief stabiel gebleven, ondanks schommelingen op de internationale oliemarkt. De overheid heeft zich terughoudend opgesteld in het aanpassen van accijnzen, wat mede bijdraagt aan de positie van het land als relatief goedkope benzinemarkt in de regio.
Wereldwijd zijn de laagste benzineprijzen te vinden in landen als Venezuela, Iran en Libië, variërend van USD 0,02 tot USD 0,03 per liter, terwijl Hongkong met meer dan USD 3,50 per liter de duurste markt blijft.
Bron: https://energynow.tt/blog/gasoline-prices-in-the-caribbean
The post Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen ..
- VAN COMMISSIES NAAR CRISISTEAMS: A SYSTEEM KENKI?..
- Republic Bank tien jaar in Suriname..
- Ontwikkelingseconoom Mormon pleit voor strategisch beleid i…..
- BEP herdenkt Ingi Dey en Javaanse immigratie..
- HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG..
- Twee politiefunctionarissen voorgeleid in diefstalzaak..
- Albanese bende opgerold die tientallen tonnen cocaïne naar …..
- Peggy Van Glaanen Weijgel (63) Amsterdam 8-8-2025..
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waard…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..