PARAMARIBO — Met de officiële lancering van het Scholarship Program van TotalEnergies Exploration and Production Suriname is ook direct het startsein gegeven voor de sociale investering van de olie-gigant in onderwijs. Het programma biedt volledige financiering voor een erkende vierjarige tot vijfjarige bacheloropleiding (HBO- of universitair niveau) in Suriname, meldt TotalEnergies in een persbericht.
Wat het Scholarship Program uniek maakt, is volgens de oliemaatschappij de holistische benadering. Naast financiële ondersteuning biedt het programma intensieve begeleiding gericht op studievaardigheden, persoonlijke ontwikkeling en carrièrevoorbereiding. Studenten worden verplicht deel te nemen aan trainingen over timemanagement, communicatie en leiderschap. Daarnaast participeren zij in mentorprogramma’s.
“De enige dankbaarheid die nodig is, is het succes van de studenten en het besef dat dit een investering is in de toekomst van Suriname”Simon Byrne
Het studiebeurzen project werd in 2024 geïnitieerd door TotalEnergies in samenwerking met BPP Energy Solutions, die verantwoordelijk is voor de uitvoering en dagelijkse begeleiding van de studenten. In Emporium Training Center aan de Leysweg werden tijdens de ceremoniële lancering de eerste geselecteerde studenten van Cohort 1 (2024) voorgesteld aan het publiek.
Zij deelden hun motivatie en ambities en toonden zich erkentelijk voor deze kans. “De enige dankbaarheid die nodig is, is het succes van de studenten en het besef dat dit een investering is in de toekomst van Suriname”, reageerde Simon Byrne, Vice President Health, Safety & Environment van TotalEnergies.
Voor Cohort 2 zullen dertig studenten worden geworven. Studenten die dit jaar de middelbare school (VOS) succesvol hebben afgerond en de Surinaamse nationaliteit bezitten, kunnen zich tot uiterlijk 12 augustus aanmelden.
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..