Suriname staat in 2025 op het punt om Guyana te overtreffen in het aantal exploratie- en evaluatieboringen in het offshoregebied. Dit blijkt uit het World Oil Regional Report van Wood Mackenzie, dat de ontwikkelingen in het Guyana-Suriname-bekken analyseert. Voor het eerst sinds de ontdekking van het Liza-veld, verwacht Wood Mackenzie dat er meer boringen in Suriname worden uitgevoerd dan in Guyana.
De belangrijkste energiebedrijven die zich richten op Suriname zijn Petronas, Chevron, Shell en TotalEnergies. Deze partijen bereiden zich voor op grootschalige boorcampagnes in 2025. Volgens Wood Mackenzie is het aantal actieve operators in de regio sinds 2022 niet zo hoog geweest. De groeiende activiteiten in Suriname worden mede toegeschreven aan het beleid van de afgelopen jaren, waarbij sinds 2020 systematisch nieuwe offshoreblokken zijn toegewezen aan internationale bedrijven.
In 2024 waren de activiteiten in Suriname relatief rustig, met enkel ExxonMobil en Petronas die exploratieboringen uitvoerden. Petronas’ Fusaea-veld was de enige grote vondst in dat jaar. ExxonMobil had in Guyana een succesvol jaar met acht boringen in het Stabroek-blok, waarbij in vrijwel alle gevallen olie werd aangetroffen. Slechts één exploratieput leverde geen positief resultaat op.
Rystad Energy voorspelt dat er in 2025 en 2026 tien boringen zullen plaatsvinden in het Surinaamse offshoregebied. Deze verwachting benadrukt de groeiende interesse en het potentieel dat Suriname biedt binnen de offshore energiesector.
The post Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan in Guyana ..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..