De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) zal altijd kritisch kijken naar met name het financieel beleid dat de regering voert. De organisatie wacht op de begroting van 2025 en de regeringsverklaring, die nog gepresenteerd moet worden. De VES is wel ingenomen met de uitspraak van president Jennifer Simons dat het huishoudboekje van de overheid op orde moet zijn.
“Dat is een goed voornemen,” zegt VES-secretaris Swami Girdharie. “Het hoort ook zo te zijn dat men niet meer kan uitgeven dan men verdient.” Blijkbaar heeft Simons hiermee afstand genomen van de voorgaande NDP-regering, stelt de econoom in gesprek met Radio ABC.
Volgens Girdharie is zijn organisatie altijd bereid, indien de regering daarom vraagt, om haar van advies te voorzien, omdat ze wil dat het goed gaat met Suriname. De secretaris geeft verder aan dat deze regering de kans heeft gekregen om het land te leiden, en dat zij daartoe ook de gelegenheid moet krijgen.
Girdharie roept de regering op om met de meeste spoed de kwestie rond het wegsmokkelen van goud te laten onderzoeken en de daders te berechten. Het zou gaan om een bedrag van US$ 25 miljoen per maand dat buiten het bereik van de staat blijft.
Oud-minister van Financiën en Planning Stanley Raghoebarsing had eerder gesteld dat er een onderzoek zou komen, maar volgens de VES-topper is daar tot op heden niets van bekend.
“Wanneer al dat geld weer in de staatskas terechtkomt, kan de regering elke dag een broodje geven aan de kinderen,” aldus Girdharie.
- Afdeling Rijbewijzen stapt per 4 augustus volledig over op ….
- Man (28) opgepakt voor bedreiging vriendin en dreiging met …..
- Het verdwenen historische verhaal van Nassylaan 43..
- Speciale unit moet luchtvaartsector uit financiële nood hel…..
- Topfunctionarissen Hira en Ganpat ontlast uit functie bij F…..
- Grote zoekactie na mijnramp in Chili.
- Man aangehouden voor bedreiging en brandstichting.
- VHP QUORUM VOORPROEFJE..
- Fractiefonds..
- ‘Bigi Boy’ sluit deur naar UFC niet definitief..
- JAGUAR NOG STEEDS NIET OPTIMAAL BESCHERMD..
- Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Su….
- HOE VERDIENT HAKRINBANK USD 2.5 MILJOEN AAN RVI TERUG?..
- Andermaal SLM..
- Sapoen laat kritische houding niet varen..
- Ambassadeurschap of afvloeiing?..
- Nederland trekt boetekleed aan: ‘Luchtdroppings zijn geen h…..
- Opmerkelijk – Kritiek op Rode Kruis in België om aanbieden …..
- Hongerige kinderen: Suriname tussen ‘stunting’ en overgewic…..
- Arbeidsinspectie hoort Hellings op 4 augustus over ontslag ….
- Het verborgen gebrek in het onderwijs: waarom financiële ke…..