De Nationale Assemblée. Foto: Dagblad Suriname
Vandaag worden de acht parlementariërs die vanwege opschuiving binnenkomen, toegelaten tot De Nationale Assemblée. Hierna zal parlementariër Stephen Tsang als minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening worden beëdigd in het presidentieel paleis. Tsang stond op de 8ste plaats van de kandidatenlijst van de Nationale Democratische Partij (NDP) en was al toegelaten tot het parlement.
DNA is door de beëdiging van Tsang nog niet compleet. Op zijn plaats zal later wederom een andere parlementariër moeten worden toegelaten. Ook op de plaats van Sergio Akiemboto zal een ander DNA-lid moeten komen, aangezien hij kabinetsdirecteur zal worden. Tenslotte moet VHP-parlementariër Chandrikapersad Santokhi nog worden toegelaten als lid van het parlement. Dat kon op een later moment, aangezien hij nog president was bij de installatie.
Vorige week vrijdag konden de parlementariërs niet worden toegelaten, doordat één lid van de coalitie, ABOP’er Edgar Sampie, afwezig was. Er waren daardoor slechts 25 leden die tekenden voor quorum. De VHP weigerde mee te werken, omdat de partij vond dat de vergadering niet legitiem was. De convocatie zou te laat uitgestuurd zijn. Inmiddels heeft de VHP aangegeven wel te zullen meewerkten aan de vergadering vandaag.
Voor wat het ministersteam betreft, zal nog één beëdiging moeten plaatsvinden. Dirk Currie wordt minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Hij was bij de beëdiging van zijn collegas in het buitenland. Hierna is de ministersraad compleet.
- VIDS roept op tot erkenning van grondenrechten op Dag der I…..
- Chinese oorlogsschepen arriveren in verre oosten van Ruslan…..
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..