De brede coalitie leidt tot een behoorlijk aantal nieuwkomers in De Nationale Assemblee. Het begrip ‘verkiesbare plek’ blijkt genuanceerd in de politieke werkelijkheid van vandaag. Het zwaargewicht, de olifant in de zaal, is Chandrikapersad Santokhi. De laatste oud-president die bewilligde en zitting nam in het college, heeft zijn zittingstermijn niet afgemaakt. Santokhi zal naar verwachting, het fractievoorzitterschap overnemen van Asiskumar Gajadien, hetgeen een aderlating zal zijn in de zin van financiën en prestige. Het fractievoorzitterschap voor een fractie van de omvang van de VHP, betaalt bijna net zo goed als het presidentschap. Echter, er zit maar één zo’n plaatje in dit pak voetbalkaarten, en politieke loyaliteit en ondergeschiktheid zullen Gajadien in dit geval een paar miljoen SRD per jaar kosten. Santokhi bereikt het college met het meeste aantal stemmen dat een kandidaat ooit gehad heeft. Hij zal leiding geven aan een gevarieerde oppositiefractie met enkele nieuwelingen en behoorlijk wat ervaren parlementariërs. Hij pakt ook het dagelijkse contact en werk met partijgenoten weer op, tot wie hij als president wat meer afstand hield. Santokhi heeft ook een volle parlementaire termijn, waarin hij het wapen van afzetting van de zittende president en vicepresident met een gewone meerderheid in zijn achterzak heeft. Hij kwam dicht bij het formeren van een eigen coalitie en de ongekend brede coalitie die er wel doorheen kwam, laat ruimte voor politieke verrassingen.
Met de toetreding van huisarts Lau, beschikt de NPS-fractie over behoorlijk wat deskundigheid op het gebied van volksgezondheid en health policy, met oogarts Pawiroredjo naast zich. Met een veiligheidsdeskundige in Atompai, kan van de fractie een technische en op inhoud gerichte bijdrage verwacht worden.
ABOP en NDP hebben heel wat toetreders vanwege de keuze voor de uitvoerende macht van een aantal van hun politieke voorhoede. Opvallend bij de NDP is succesvol bestuurder en voormalig PL-topper Ingrid Karta-Bink. Nu zij een coalitie deelt met haar oude partij, zijn veel ogen gericht op de bijdrage en cohesie, met name op het gebied van regionale ontwikkeling. Ook de werkrelatie met het lid Ann Sadi wordt een punt van aandacht. De bijdrage van Betterson op het gebied van wetgeving en natuurlijke hulpbronnen, kan interessant worden.
De nieuwkomers zullen De Nationale Assemblee een ander gezicht geven en proberen hun stempel te drukken in de komende periode.
The post NIEUWKOMERS ..
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Chinese oorlogsschepen arriveren in verre oosten van Ruslan…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….