Een moeder wiegt haar uitgemergelde zoontje, de 9-jarige Muhammad Zikriyyah Ayyoub, in een schrijnend beeld dat de hongersnood in Gaza symboliseert. Sinds het uitbreken van het Israëlisch offensief op 7 oktober zijn minstens 12.000 kinderen omgekomen, velen door honger en uitdroging. Muhammad, wiens ribben en botten door zijn huid steken, verloor 10 kilo door ernstige ondervoeding.
De situatie wordt verergerd door blokkades en het beëindigen van het staakt-het-vuren door de Israëlische regering. Sindsdien is humanitaire hulp nauwelijks toegestaan en bereikt voedsel slechts een fractie van de bevolking. De Verenigde Naties waarschuwen voor een nog rampzaliger hongersnood als er geen onmiddellijke actie wordt ondernomen.
De Disasters Emergency Committee (DEC) en partners verdelen met moeite voedsel en hulpgoederen in de regio, gesteund door donaties uit onder andere het Verenigd Koninkrijk. Tegelijkertijd worden ouders zoals Muhammads moeder geconfronteerd met het ondenkbare: hun kinderen sterven in hun armen.
Wereldwijd klinkt de roep om Israël te laten stoppen met aanvallen op Gaza. In het artikel roept men lezers op om via sms of telefoon hun stem te laten horen in een peiling over deze humanitaire crisis.
- Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Su….
- HOE VERDIENT HAKRINBANK USD 2.5 MILJOEN AAN RVI TERUG?..
- Andermaal SLM..
- Sapoen laat kritische houding niet varen..
- Ambassadeurschap of afvloeiing?..
- Nederland trekt boetekleed aan: ‘Luchtdroppings zijn geen h…..
- Opmerkelijk – Kritiek op Rode Kruis in België om aanbieden …..
- Hongerige kinderen: Suriname tussen ‘stunting’ en overgewic…..
- Arbeidsinspectie hoort Hellings op 4 augustus over ontslag ….
- Het verborgen gebrek in het onderwijs: waarom financiële ke…..
- Will.i.am: “Black Thought beter dan Jay‑Z”..
- Bobbi Althoff stopt met haar podcast ‘The Really Good Podca…..
- Billie Eilish showt custom Air Jordan 4 met ruitpatroon..
- Sarung voetbal brengt traditionele Javaanse mannenkleding t…..
- Lichaam van 6-jarige jongen geborgen uit kanaal..
- Palestijnen gedehumaniseerd: slechts nummers..
- Opmerkelijk – Extreem dikke kat toeristische attractie op K…..
- Het probleem van Suriname: politiek zonder verstand..
- Suriname verdient een onafhankelijke Centrale Bank – Geen p…..
- COMMISSIES ONDER VERGROOTGLAS..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..