PARAMARIBO — In haar formele schrijven aan zowel president Jennifer Geerlings-Simons als vicepresident Gregory Rusland heeft de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) het belang van een duurzame en wederzijds versterkende relatie tussen de publieke en private sector benadrukt. “Dit met het ultieme doel om de sociaaleconomische groei en welvaart van Suriname te verzekeren”, aldus de vereniging in de VSB Nieuwslijn.
Echter, toegegeven wordt dat bij het bedrijfsleven de angst bestaat dat er zonder een goed tripartite overleg, het zo snel mogelijk installeren van een Sociaaleconomische Raad op basis van gelijkwaardig partnership en een goed uitgewerkt bestuur op ministerieel niveau, waarin de Sustainable Development Goals (SDGs) duidelijk herkenbaar zijn, de economische diversificatie, werkgelegenheid, innovatie en duurzame ontwikkeling moeizaam of onvoldoende tot stand zullen komen.ADVERTISEMENT
“Door onze krachten te bundelen, kunnen we niet alleen de huidige uitdagingen aanpakken, maar ook een solide basis leggen voor een welvarend Suriname dat klaar is voor de toekomst”
De organisatie is er daarom van overtuigd dat een hechte verstandhouding gebaseerd op vertrouwen, open dialoog en gedeelde doelen van essentieel belang is voor het aanpakken van de uitdagingen waar het land voor staat. “Om deze doelen te bereiken, wil de vereniging de SDGs van de Verenigde Naties nog steeds als leidraad en verbindende kracht om ons gezamenlijk te leiden naar een welvarende en veerkrachtige toekomst voor elke Surinamer.”
De vereniging kijkt ernaar uit om in constructieve dialoog met de regering te treden en gezamenlijk te bouwen aan een duurzame verstandhouding. De VSB zal zich blijven inzetten om, waar mogelijk, haar deel te dragen in de versterking van de Surinaamse economie en samenleving, met de SDG’s als leidraad voor een inclusieve en duurzame toekomst. “Door onze krachten te bundelen, kunnen we niet alleen de huidige uitdagingen aanpakken, maar ook een solide basis leggen voor een welvarend Suriname dat klaar is voor de toekomst”, wordt benadrukt. De VSB stelt ook in deze regeertermijn verantwoordelijk te zijn voor een actieve bijdrage aan de realisatie van een gedeelde visie met de publieke sector.
Afscheid Santokhi
Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, waaronder de VSB, hebben maandag geparticipeerd in een afscheidsontmoeting met oud-president Chandrikapersad Santokhi. Hij sprak daarbij zijn waardering uit voor de constructieve samenwerking en de kritische, maar betrokken houding van het bedrijfsleven gedurende zijn regeertermijn.
Santokhi benadrukte dat de rol van de private sector essentieel is geweest in de wederopbouw en stabilisatie van het land en dat de bijdrage van het bedrijfsleven onverminderd nodig blijft voor de verdere ontwikkeling van Suriname. De VSB zegt terug te kijken op een periode van intensieve dialoog en gedeelde verantwoordelijkheid, waarin het bedrijfsleven zich telkens bereid heeft getoond om opbouwend bij te dragen aan nationale uitdagingen.
Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven hadden maandag een afscheidsontmoeting met Chandrikapersad Santokhi. [: VSB]
- Para Farmer Field School: Van landbouwer naar landbouwonder…..
- Dambond kroont jeugdkampioenen..
- Een stukje geschiedenis..
- Kinderen met autisme of dyslexie behouden plek in regulier …..
- USV: benoeming president Simons is historisch moment voor S…..
- SALARISVERHOGINGEN GELDIG ONDANKS BELOFTEN..
- Minister Baasaron belooft personeel versterking en vernieuw…..
- Wandeltocht ‘Loop voor Hoop’ door Nederland: Stephen Brug z…..
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit: 10 Amerikanen vrij, …..
- Pseudo goudsmid benadeelt 31 personen..
- Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes..
- Hoopvol..
- Presidentiële sjerp ontworpen door modeontwerpster Stomp..
- Rechter stelt slachtoffer pesterijen buurtgenoten in vrijhe…..
- Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap..
- Goudsector structureren..
- Minister Bouva prijst niet-aflatende inzet Ilahi en Christo…..
- Halliburton en NMA houden workshop over veilig omgaan met r…..
- VSB feliciteert kabinet Simons-Rusland..
- Stief opa veroordeeld voor verkrachten vijftienjarige klein…..
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af..